Osocze bogatopłytkowe – wysoka skuteczność zabiegu

W obecnych czasach wiele osób, zwłaszcza kobiet korzysta bardzo chętnie z zabiegów medycyny estetycznej. W medycynie estetycznej nie ma absolutnie niczego złego. Wszystkie zabiegi muszą być jednak wykonywane z umiarem.

Wskazania do zabiegu

Osocze bogatopłytkowe jest jednym z najbardziej naturalnych zabiegów medycyny estetycznej. Skuteczność tego zabiegu jest naukowo potwierdzona. Jednak czy wiemy do czego zabieg ten służy? Pacjenci bardzo często nie znają wskazań prawdziwych oraz są rozczarowani. Jest to tymczasem nieoceniony zabieg wspomagający oraz rewitalizujący skórę po innych terapiach mocniejszych. Osocze bogatopłytkowe jest substancją, która niesamowicie działa na komórki. Do tego usprawnia ich pracę oraz nakłada do wymiany szybszej. Wszystko to za sprawą płytek krwi, które są zawarte w osoczu. Wywołują reakcje fizjologiczne naturalne, przyspieszające prawidłową regenerację skóry oraz gojenie się ran. Powodują one po urazie nie tylko szybkie krzepnięcie krwi, ale także stymulują silnie sąsiednie tkanki do odbudowy skóry.

Przekonajmy się na własnej skórze

Takie procesy zachodzą całkiem naturalnie zarówno u osób młodych jak i także dojrzałych. Jednak im organizm starszy tym słabiej reaguje. W związku z tym potrzebuje bodźca silniejszego, który wywoła efekty podobne jak po urazie, czyli go zmobilizuje do działania oraz aktywowania wszelkich naprawczych procesów. W przypadkach takich postarać się można, aby do tkanki dotarło dużo więcej płytek krwi, które odpowiadają za przyspieszoną regenerację skóry oraz wymianę komórkową. Po to właśnie zabieg ten został wymyślony. Mezoterapia bogatopłytkowym osoczem powinno się wykonywać w skojarzonej terapii, łącząc metodę tę z innymi zabiegami bardziej inwazyjnymi. Można dzięki temu dużo lepiej wykorzystać samo działanie osocza w procesie odmładzania. Musimy także wiedzieć, że samo podanie preparatu i zachęcenie do działania komórek nie daje efektów odmładzających spektakularnych. Nie ma co liczyć na wyprostowanie zmarszczek. Nie usunie także nam rumienia czy też nie zliftinguje naszej skóry. Po prostu służy do zupełnie czegoś innego. W połączeniu z innego rodzaju zabiegami daje wartość nieocenioną, bez które są słabsze efekty. Można zatem wytworzyć mocny termiczny bodziec na przykład przy pomocy frakcyjnego lasera lub też frakcyjnej mikroigłowej radiofrekwencji. Sprawi, że tkanka będzie mocno podrażniona. Do tego wytworzy się tana. Tutaj pojawia się dopiero pole do popisu dla naszego tytułowego osocza. Ono w połączeniu z zabiegami tymi pozwala na zyskanie nie tylko efektów odmładzających, ale także skraca czas gojenia się ran oraz czas rekonwalescencji. Schemat najbardziej optymalny w skojarzonej terapii w pierwszej kolejności to ostrzykiwanie osoczem skóry. Ono przygotuje do sprawniejszego działania organizm. Po tygodniu następnie należy zastosować mocny zabieg, który w połączeniu z kolejnym podaniem osocza, pomoże już naszej skórze dużo szybciej się zagoić oraz także zregenerować.

Rekomendowane artykuły