10 Przykazań Zdrowego Stylu Życia

Zasady zdrowego trybu życia

10 przykazań zdrowego stylu życia to zasady, którymi należy się kierować codziennie tak, żeby weszły nam w nawyk i stały się przyjemną rutyną :). Ich przestrzeganie zapewni nam lepsze samopoczucie i lepszy rezultaty naszych ćwiczeń.

1. 8 KUBKÓW WODY – pijemy, pijemy i jeszcze raz pijemy. Eliminujemy soki w kartonach, napoje gazowane czy inne kolorowe świństwa. Postaw na dobrą wodę z minerałami. Ważne jest, żeby nie pić 8 kubków naraz tylko mieć ze sobą zawsze wodę pod ręką. Organizm będzie bardziej oczyszczony i nawodniony.

2. TRENUJ SYSTEMATYCZNIE – Zaplanuj swój tydzień tak, żeby co najmniej 3 razy w tygodniu ćwiczyć. Inaczej nie zapracujesz na wymarzoną sylwetkę. Pamiętaj również o regeneracji organizmu. Jeżeli czujesz, że masz gorszy dzień zaplanuj coś lżejszego np. spacer. Ale nie odpuszczaj i trenuj systematycznie. Wtedy zobaczysz szybko swoje rezultaty!

3. JEDZ 5 POSIŁKÓW DZIENNIE – Zaplanuj sobie jadłospis na każdy dzień. Przygotowuj posiłki w domu i zabieraj ze sobą do pracy/szkoły. Najlepiej jeśli będziesz je przyjmować co 3 godziny. Unikniesz nadmiernego obżerania i poczucia ciężkości oraz winy…

4. WARZYWA I OWOCE – Postaw przede wszystkim na warzywa w swojej diecie. Ogranicz jedzenie owoców, ale nie eliminuj ich ze swojej diety. Pamiętaj, że dieta powinna być zróżnicowana.

5. WYSYPIAJ SIĘ – Wyspani lepiej funkcjonujemy w dzień i mamy więcej energii. Dlatego nie zarywaj nocek. 8 godzin snu zapewni nam lepszą regenerację organizmu i więcej siły na kolejny trening.

6. NIE JEDZ PRZED SNEM – Organizm musi mieć czas na strawienie posiłku przed snem, dlatego najlepiej jeżeli ostatni lekki posiłek zjemy między 20 a 21. Jedzenie ciężkostrawnych rzeczy na kolację powoduje złe samopoczucie i trudności z zasypianiem.

7. ZREZYGNUJ Z FAST FOODÓW – Jeżeli nie chcesz wyglądać tak jak poniżej to po prostu z nich zrezygnuj bez tłumaczenia dlaczego.

8. ZREZYGNUJ ZE SŁODZONYCH NAPOJÓW – One mają w sobie mnóstwo cukru. Wystrzegaj się tego i najlepiej czytaj skład.
9. PIJ HERBATĘ – najlepiej zieloną lub ziołową. Oczyszczają organizm, a pite na zimno  na prawdę gaszą pragnienie.
10. RELAX – Odpoczynek jest równie ważny co treningi. Pamiętaj, że nasze ciało potrzebuje czasu na regenerację. Zadbaj o nie masażami, gorącą kąpielą w pianie czy po prostu leniuchowaniem 🙂

 

Wiesz już co i jak. Wystarczy chcieć i wdrążyć przykazania w życie.
Jakie macie zdanie na ten temat, może coś byście dopisali?

Rekomendowane artykuły