Biżuteryjna moda na sezon jesienno-zimowy 2018/2019

Biżuteryjna moda na sezon jesienno-zimowy 2018/2019

Wiele osób z oczekiwaniem podsycanym niecierpliwością patrzy na wybiegi mody w poszukiwaniu aktualnych trendów. Bardzo często chodzi nie tylko o ubrania czy obuwie, ale również dodatki, zwłaszcza biżuteryjne. Od kilku sezonów jednak potwierdza się tendencja, w której to ręcznie tworzona biżuteria i wykorzystywane do tego celu akcesoria jubilerskie stają się wyznacznikami mody.
Ręcznie robiona biżuteria ma to do siebie, że często – nawet jeśli tworzona jest według wzoru czy konkretnego pomysłu – pozostaje zupełnie unikalna. W ten sposób powstają produkty, które pasują do wielu kreacji i są zgodne z trendami wyznaczanymi przez znanych projektantów i światowe domy mody.

Rękodzieło w cenie

Moda na nadchodzący sezon jasno wskazuje na istotną rolę rękodzielników – albo wyroby, które dobrze rękodzieło przypominają. Akcesoria jubilerskie będą wykorzystywane zarówno w czystej formie, jak również w zaprojektowanych wcześniej bransoletkach, bo to one będą najbardziej popularne jako dodatek. Dużym zainteresowaniem będą cieszyć się w tym zakresie przede wszystkim dodatki w formie plecionej, szytej czy szydełkowanej; przypominają one popularne już kilkanaście lat temu bransoletki z muliny, są tylko bardziej dopracowane.

Perły w nowej odsłonie

Sztuczne czy naturalne – zależnie od tego, co leży w zasięgu naszych możliwości – perły powrócą z lamusa do świata mody. Niezwykłe akcesoria jubilerskie stanowiące podstawy dla rozbudowanych kolczyków czy zachwycających naszyjników będą stanowiły doskonałe tło dla wysublimowanych projektów. Dla bardziej odważnych kobiet ciekawą propozycję mogą stanowić nietypowe kolie, dzięki którym perły wyglądają zarówno minimalistycznie i nowocześnie, jak też barokowo i bogato. Wszystko zależnie od oczekiwań oraz tego, w czym po prostu czujemy się dobrze – niezależnie od mody.

Dokończone… i nie!

Ciekawą propozycją dla kobiet poszukujących bardziej nowoczesnych form są specjalne elementy biżuteryjne wykonane z akcesoriów jubilerskich. Zarówno cieniutkie linki, łańcuszki, jak również grube, złocone paski mogą stanowić ozdobę samą w sobie. Połączenie przedmiotów codziennego użytku z nietypowymi dla biżuterii elementami, np. linkami sportowymi, może być dobrym pomysłem na stworzenie nietuzinkowej stylizacji w nowoczesnym stylu. To szansa na stworzenie biżuterii również samodzielnie, dlatego te panie, które czują przypływ inwencji i mają w sobie nieco kreatywności oraz umiejętności manualnych będą mogły pochwalić się biżuterią zupełnie wyjątkową i niepowtarzalną.

Artykuł zainspirowany został akcesoriami jubilerskimi dostępnymi w sklepie https://www.kianit.pl/.

Rekomendowane artykuły