Co lepsze – przedłużanie włosów w domu, czy u fryzjera?

włosy syntetyczne

Przestań marzyć o włosach z okładki i spraw, aby na Twojej głowie pojawiły się gęste oraz długie lśniące włosy. Jak możesz tego dokonać? Istnieją naturalne sposoby na pielęgnacje włosów, które po regularnym stosowaniu przynoszą efekty. Jednak niewiele kobiet stosuje tą metodę, ponieważ wymaga ona czasu oraz sporo cierpliwości. W świecie, gdzie żyjemy szybko i intensywnie również chcemy, aby zamierzone efekty pojawiły się natychmiastowo. Teraz każda kobieta, która zachce olśniewać gęstą czupryną może skorzystać z niezwykle skutecznych metod przedłużania włosów. Wspomniany sposób możemy uzyskać już w zaledwie w przeciągu trzech godzin udając się do stylisty fryzur, czy też wykonać zabieg przedłużania na własną rękę w domu. Który sposób wybierasz? O tym przekonasz się już w poniższym artykule. 

Metody przedłużania włosów u fryzjera

Wraz z dużym zainteresowaniem kobiet, liczba metod przedłużania włosów u fryzjera również wzrosła. Obecnie na rynku istnieje kilkanaście sposobów na wydłużenie oraz zagęszczenie kobiecych włosów. Jedną z takich jest metoda keratynowa. 

Metoda keratynowa wykonywana jest w salonie fryzjerskim i wykonywana jest przy pomocy płynnej keratyny. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny przez co cieszy się dużym zainteresowaniem. Aby wykonać przedłużenie włosów używa się do tego celu specjalnej zgrzewarki lub pistoletu z wkładem keratynowym. Aby połączyć włosy syntetyczne z naturalnymi kosmykami, metodę keratynową wykonuje się w podwyższonej temperaturze. Jest to jednak bezpieczny sposób, a używana temperatura do złączenia kosmyków jest niższa niż przy użyciu prostownicy. 

Następną metodę, na którą możemy zetknąć się w profesjonalnym salonie fryzjerskim jest metoda ultradźwiękami. Maszyna wykorzystywana do przedłużenia włosów wytwarza fale energetyczne. Ten sposób na zwiększenie objętości i długości włosów jest polecany zwłaszcza dla pań, które maja słabe oraz cienkie kosmyki. Włosy syntetyczne lub inne dobrane przez fachowca nie będą niszczyć włosów naturalnych, przez co będziesz pewna, że wciąż będą w poprzedniej kondycji. Dużą zaletą tej metody jest jej trwałość, ponieważ utrzymuje się nawet przez pół roku. 

Metody przedłużania włosów w domu

Jak już wspomnieliśmy możecie zdecydować się na czasochłonne zapuszczanie włosów, które nie zawsze da zamierzony efekt końcowy. Natychmiastową metodą przedłużania włosów w domu będzie metoda clip in. Włosy syntetyczne przytwierdzone są do specjalnych taśm, które te później mocuje się w połowie długości kosmyków. Jest to bardzo wygodna forma przedłużania zwłaszcza dla pań, które nie zamierzają zagęszczać oraz przedłużać włosów na stałe. 

Rekomendowane artykuły