Czy progresywne szkła fotochromowe to coś dla Ciebie?

Być może ostatnio zauważyłeś, że masz problemy z czytaniem lub oglądaniem przedmiotów z bliska i usłyszałeś na temat progresywnych szkieł fotochromowych, zastanawiasz się czy ta funkcjonalna opcja posłuży też i Tobie – jeśli tak, pomożemy Ci znaleźć odpowiedzieć na to pytanie.

Czym charakteryzują się takie szkła?


Progresywne szkła fotochromowe to kompleksowe rozwiązanie w jednej parze okularów. Z ich pomocą nie będziesz mieć problemu, bez względu na to czy chodzi o:

  • czytanie z bliska
  • sprawdzanie strony internetowej na komputerze
  • oglądanie na odległość

Co więcej, będziesz to wszystko mógł z nimi robić wewnątrz i na zewnątrz, dniem i nocą – bez konieczności zmiany okularów. Kto używa takich progresywnych szkieł fotochromowych? Właściwie prawie każdy, kto ma problemy ze wzrokiem, może nosić te soczewki, ale są one szczególnie zalecane dla osób w wieku 40 lat i starszych, których wzrok jest coraz słabszy podczas wykonywania czynności, takich jak czytanie lub szycie. Ten stan nazywa się starczowzrocznością. To naturalna część starzenia się, ale nie musisz się godzić na związane z nią minusy – poprzez szkła fotochromowe to możliwe! Ale uwaga, zanim wejdziesz na stronę producenta seikovision.com/pl/ i zaczniesz z wielkim entuzjazmem szukać odpowiedniej pary szkieł dla siebie – nie ma to jak rozmowa z okulistą, dlatego najlepiej porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby upewnić się, że to rozwiązanie jest i dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Zalety progresywnych szkieł fotochromowych


Dzięki nim nie musisz nosić ze sobą już nigdy więcej niż jednej pary okularów. Nie musisz zamieniać jednej do czytania, do wyjścia na słońce, podczas wejścia do budynku itp. itd. One będą się idealnie dostosowywać do tego, czego w danym momencie, przy danej czynności i w określonych warunkach będzie potrzebować Twój wzrok. 

Czy mają jakieś wady? Dostosowanie się do progresji wymaga czasu. Trzeba je trochę ponosić, aby w końcu móc w pełni skorzystać z ich zależy. Niektórzy ludzie nigdy się nie dostosowują, ale większość tak. Podczas okresu uczenia się odpowiedniego korzystania z nich możesz odczuwać zawroty głowy i mdłości – ale to bardzo rzadkie. Może również wystąpić pewne zniekształcenie widzenia peryferyjnego (to, co widzisz na krawędziach, gdy patrzysz prosto przed siebie), ale to przejściowe.

I na koniec – do rozważenia jest koszt. Szkła tego rodzaju z racji walorów, jakie oferują nie są najtańsze – kosztują więcej niż tradycyjne okulary, ale koniec końców zdają się być naprawdę warte swojej ceny. Nie przekonasz się o tym, jeśli nie spróbujesz osobiście!

Rekomendowane artykuły