Czy wiecie, że w Polsce posiadamy prawdziwe zagłębie obuwnicze?

Czy wiecie, że w Polsce posiadamy prawdziwe zagłębie obuwnicze?

Jeśli chodzi o marki obuwnicze, bez wątpienia potrafilibyśmy wymienić najpopularniejsze brandy nawet obudzeni w środku nocy. Nie można jednak pomijać polskich marek, które może nie mają takiej renomy jak Nike czy Adidas, aczkolwiek bez wątpienia oferują światowy poziom i zadowalającą jakość. W Polsce istnieje wiele miejsc, w których produkuje się buty – jednym z nich jest Wólka Kosowska. Obuwie produkuje i sprzedaje się tu od wielu lat, a popularność tego miejsca związana właśnie z tego typu przemysłem sprawia, że rejon uznawany jest już za zagłębie produkcji obuwia.

Jedyne takie miejsce w naszym kraju!

Osoby, które chociaż trochę zaangażowały się w tematykę produkcji i sprzedaży butów z pewnością kojarzą Wólkę Kosowską. Obuwie z tego regionu trafia do wszystkich zakątków Polski, jak również jest eksportowane poza granice naszego kraju. To mała niepozorna wieś usytuowana w województwie mazowiecki, która jednak od pewnego czasu zaprezentowała się światu, jako nowoczesne centrum logistyczne związane z przemysłem obuwniczym. Większość firm zajmujących się produkcją, dystrybucją, importem, eksportem czy innymi formami handlu obuwiem, miały do czynienia z Wólką Kosowską. Obuwie, które macie w swoich szafach prawdopodobnie miało tutaj swój przystanek. Warto również zaznaczyć, że w tym miejscu mieści się główna siedziba firmy kurierskiej UPS.

  Polskie i światowe marki

obuwie z Wólki Kosowskiej

Jeżeli istnieje gdzieś w Polsce miejsce, gdzie znajdziemy buty większości marek na świecie, to bez wątpienia są to hurtownie w Wolce Kosowskiej. Obuwie z całego świata w jednym miejscu to prawdziwy rarytas, jak również duże ułatwienie dla wszystkich firm zajmujących się tym segmentem rynku. Wśród światowej klasy brandów nie zabraknie również polskich marek, które jak wspominaliśmy, nie odstają wcale pod względem jakości, brakuje im jedynie nieco renomy i rozpoznawalności. Warto także zauważyć, że przedsiębiorstwa z Wólki Kosowskiej dbają o to, aby tę renomę budować, a jakość szerzyć na całym świecie. Pozwalają na to szeroko zakrojone plany dystrybucji, jak również zaawansowane plany logistyczne. Znajdziemy tutaj nowoczesne hurtownie i fabryki, które zostały stworzone po to, by poruszać przemysł obuwniczy.

Profesjonalizmy, hurt-detal, zaawansowane metody dystrybucji, nowoczesne laboratoria i hale produkcyjne – aktualnie to właśnie z tymi słowami kojarzy się obuwie z Wólki Kosowskiej, a trafia ono wszystkie kontynenty oraz do dobrych sklepów z butami. Z pewnością wielu Polaków nie wie o tym, że posiadamy taki skarb tak blisko. Mamy nadzieje, że tym artykułem uda się nieco rozszerzyć wiedzę na temat Wólki Kosowskiej, która może okazać się również ciekawym miejscem turystycznym, dla wszystkich, którzy chociaż trochę są zainteresowani tematyką produkcji i dystrybucji na wysoką skalę- nie tylko obuwia.

Rekomendowane artykuły