Czym są fasolki wszystkich smaków?

Charakterystyczne żelki w kształcie kolorowych fasolek o zaskakujących smakach to specyficzny rodzaj słodyczy, które swą formą nawiązują do fasolek wszystkich smaków wspomnianych w powieści fantasy o Harrym Potterze. Oryginalne fasolki Jelly Belly to produkty amerykańskiego producenta słodyczy, dostępne w zestawach mix (fasolki o przyjemnych i odrzucających smakach) oraz w opakowaniach zawierających jednorodne cukierki o określonym smaku.

Odmiana dla tradycyjnych żelek

Jeśli uważasz się za miłośnika tradycyjnych żelek, czyli cukierków o galeretowatej konsystencji, najczęściej o kwaśnym smaku, amerykańskie słodycze Jelly Beans również powinny przypaść Ci do gustu. Mają one nieco twardszą formę niż tradycyjne żelki, ale wciąż są cukierkami na tyle miękkimi, że bez problemu można je rozgryźć, tak by szybko wydobyć tkwiący w nich, zwykle dość intensywny aromat. Oryginalne fasolki Jelly Belly, zwłaszcza ich mniej typowe wersje smakowe, to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych, owocowych żelek sprzedawanych przez większość sklepów spożywczych. Specyficzną wersją tego typu cukierków są zestawy określane jako fasolki wszystkich smaków. W zestawie znajdują się fasolki o przyjemnych oraz odpychających smakach – sięgając po kolorowego cukierka, nigdy nie wiadomo, na jaki jego rodzaj się trafi. To doskonały sposób na zabawę w gronie przyjaciół.

Smaki, które mogą zaskakiwać

Popularność fasolek Jelly Bean to przede wszystkim pochodna ich różnorodności. Choć z zewnątrz wszystkie fasolki wyglądają tak samo (różnią się tylko kolorami), to jednak w ich wnętrzu mogą kryć się odmienne, niekiedy wyjątkowo niespodziewane smaki. Fasolki wszystkich smaków, prócz przyjemnych, owocowych aromatów, oferują również smaki niezwykle nieprzyjemne, odrzucające, niekiedy budzące odruch wymiotny. Przykładem mogą być fasolki Jelly Belly o smaku zgniłej ryby, psiej karmy, zepsutego mleka, śmierdzących skarpet, skunksa, zgniłego jaja czy brudnych naczyń. Oczywiście w ofercie amerykańskiej marki znajdziemy również zestawy z cukierkami o przyjemniejszych, ale również niezwykle oryginalnych smakach – przykładem mogą być fasolki o specyficznym smaku lukrecji, gumy balonowej, cynamonu czy wybranego napoju gazowanego. 

Jeśli lubisz niespodzianki i szukasz pomysłu na rozruszanie domowej imprezy, warto zainwestować w oryginalne fasolki wszystkich smaków od Jelly Belly. Tego typu słodycze nie są dostępne we wszystkich sklepach spożywczych, ale z łatwością znajdziesz je w sieci. Sprzedażą tego typu produktów zajmują się m.in. internetowe sklepy ze słodyczami pochodzącymi z całego świata.  

Rekomendowane artykuły