Czym są prasy krawędziowe? Jakie mają zadanie w firmach?

Prasa krawędziowa to obrabiarka, która wygina blachę pod wpływem nacisku. Jest używana między innymi do produkcji samochodów, samolotów i innych maszyn i produktów. Prasa krawędziowa została wynaleziona w 1884 roku i do dziś jest stale dopracowywana.

Jak działa prasa krawędziowa?

Prasa krawędziowa to urządzenie służące do obróbki metalu. Służy do formowania blachy w różne kształty. Maszyna posiada nieruchome łoże, które trzyma kawałek metalu, który ma być wygięty, oraz ruchomą głowicę, która dociska metal do nieruchomego elementu. Głowica jest podłączona do siłownika hydraulicznego, który wywiera na nią nacisk i wygina metal.

Prasa krawędziowa została wynaleziona jako sposób na wytwarzanie bardziej skomplikowanych kształtów z blachy i innych materiałów. Przed tym wynalazkiem producenci nie mieli możliwości wykonania bardziej skomplikowanych kształtów, więc zamiast tego musieli używać kutego żelaza lub żeliwa. Prasa krawędziowa to jedno z tych narzędzi w firmach, które wpływają bezpośrednio na wydajność pracy. Jest to podstawa działania wielu firm i faktycznie przedsiębiorstwa, które zajmują się tą dziedziną mają wielu stałych klientów, którzy zastanawiają się nad poprawą efektywności. 

W jaki sposób prasy krawędziowe poprawiają wydajność w fabrykach?

Prasy krawędziowe mają wiele zalet, takich jak zmniejszenie ilości odpadów i poprawa wydajności w fabryce. Prasy krawędziowe można znaleźć w wielu różnych branżach, od produkcji samochodów po budownictwo.

Co możesz zrobić, aby poprawić działanie własnej firmy korzystając z prasy?

1) Wymień starą prasę krawędziową na nowszy model

2) Zainwestuj w maszynę CNC do obróbki

3) Zwiększ wydajność inwestując w automatyzację maszyn

Na co zwrócić uwagę przed zakupem prasy krawędziowej?

Przed zakupem prasy krawędziowej należy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Musisz również zastanowić się, jakiego rodzaju materiały będziesz używać na nowej maszynie. Obecnie na rynku istnieje wiele różnych typów pras krawędziowych, z których każda ma swoje zalety i wady. Przed podjęciem decyzji, który z nich jest odpowiedni, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: budżet, grubość materiału, wydajność szerokości, szybkość produkcji, wymagania dotyczące dokładności i funkcje potrzebne do konkretnego zastosowania.

Konfigurowanie oraz instalacja pras krawędziowych również nie jest trudnym procesem. Takie zadania warto jest jednak zlecić profesjonalistom, którzy znają się na swoim zadaniu.

Rekomendowane artykuły