Depilacja laserowa, co warto o niej wiedzieć

Depilacja laserowa, co warto o niej wiedzieć

Ponieważ ceny depilacji laserowej są duże warto dowiedzieć się trochę więcej o tych zabiegach aby wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny i długo cieszyć się gładką skórą.

Aktualnie najbardziej popularnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej jest depilacja laserowa. Przeglądają ofertę salonów kosmetycznych i medycznych można wyraźnie zauważyć że prawie każdy dobry gabinet posiada laser do depilacji, co wynika z faktu że klientki bardzo często pytają się o tego typu usługi. Chęć posiadania gładkiej nieowłosionej skóry sprawia że kobiety chętnie wydają duże kwoty pieniędzy na takie zabiegi, oraz długi czas szukają ofert promocyjnych aby cena była bardziej przystępna.

Powody dla których depilacja laserowa jest popularna są różne, ale za ta formą usuwania owłosienia przemawia wiele zalet.

  • Trwałość zabiegu, efekty po zakończonej sesji zabiegowej utrzymują się ok 2 lata, jednak po tym okresie nie odrastają włosy nagle lecz jedynie powoli, stopniowo, tz. zaczyna pojawiać się lekki meszek. Aby utrzymać ciągły efekt należy wykonywać zabiegi przypominające raz na ok 2 lata czyli jeden zabieg depilacji który przedłuża czas w którym włosy nie rosną.
  • Wygoda, o tym nikomu nie trzeba przypominać, brak potrzeby golenia np. nóg to ogromna zaleta, a bikini brazylijskie to wręcz obowiązek dla każdej młodej kobiety który ciężko osiągną w tradycyjny sposób a jedynie właśnie dzięki depilacji laserowej

Oczywiście nie można mówić tylko o zaletach, ponieważ są też wady do których głównie należy ból w czasie zabiegu. Niestety ale depilacja laserowa musi boleć bo jedynie wtedy przynosi efekty, a wszystkie chwyty marketingowe o bezbolesnej depilacji są nieprawdą. Najgorzej jeśli rzeczywiście w czasie zabiegu nie odczuwamy żadnego bólu, szczypania, ciepła. Warto się wtedy zastanowić czy laser użyty do zabiegu jest sprawny.

Istotne jest to jakim laserem jest wykonany zabieg. Obecnie najskuteczniejszą terapią są zabiegi laserem Vectus firmy Palomar. Niestety nie łatwo naleźć gabinet który posiada takie urządzenie u siebie ze względu na ceną jego zakupu, która jest wręcz powalająca. W Lublinie depilację laserową warto wykonać w salonie Laser Look który właśnie dysponuje laserem Vectus. Jest to znany gabinet kosmetyczny w Lublinie który posiada bardzo duży wybór zabiegów laserowych z zakresu medycyny, kosmetologii i podologii.

Rekomendowane artykuły