Dlaczego nie w czepku, ani szlafmycy?

W XIX wieku mężczyźni i kobiety ubierali się do snu w specyficzny sposób. Mężczyzna zakładał na głowę szlafmycę, kobieta zaś czepek z falbanką lub bez niej. Było to w tamtych czasach raczej koniecznością niż ozdobą, ponieważ w sypialniach było zimno. Paleniska z racji bezpieczeństwa były na noc wygaszane, a jedyne kaloryfery to nagrzana cegła w specjalnej osłonie włożona do łóżka pod kołdrę w miejscu, gdzie znajdowały się stopy. 

Sypialnia dzisiaj

Obecnie nie musimy zakładać niczego na głowę, aby było nam ciepło. Nasze sypialnie są odpowiednio dogrzane, więc długie koszule sięgające kostek również odeszły w zapomnienie. Coraz więcej mamy kolorowych ładnych piżam i lekkich koszulek nocnych. Coraz bardziej mamy ochotę na ekstrawagancki strój do spania. Produkowane są seksowne piżamy zarówno dla pań, jak i panów. 

Sypialnia służy nie tylko do snu, ale także do relaksu i cieszenia się obecnością obydwojga kochających się ludzi. Możemy podgrzać atmosferę w tym miejscu nie tylko zmysłową pościelą i gorącymi kaloryferami, ale także wyszukanym krojem stroju do spania. 

Ubiór dla kobiety

Piżama kojarzy się nam z długimi spodniami i koszulą na guziki zapiętą pod samą brodę z kołnierzykiem lub stójką i długimi rękawami. Taki wzór klasyczny nie ma miejsca w sypialni, do której chcemy wnieść seksowne piżamy, które są skąpe, kuszące swym smakiem, kolorem i wzorem. Dla pań mogą to być koszulki jedwabne na ramiączkach z koronkowymi wstawkami plus ślicznie skrojone szorty lub króciutkie spodenki. Do takiego rodzaju bielizny nadają się wszelkie tkaniny lejące i cienkie podkreślające jedwabistą skórę.

Może to być także staniczek i majteczki. One również noszą nazwę piżamy. W tej kategorii znajdziemy również piękne zmysłowe haleczki na wzór krótkiej rozciętej sukni z przezroczystego materiału. Kobiety bardzo lubią ubierać się zmysłowo, a w sypialni mają duże pole do popisu, wybierając seksowne piżamy.

Mężczyzna w alkowie

O ile strój damski jest bardziej wyrafinowany o tyle w ubiorze męskim są eksponowane przeważnie tylko slipki. Zwykły ubiór do spania, zupełnie niezachęcający do figlów składa się z koszuli i spodni lub szortów. Natomiast seksowne piżamy dla mężczyzn to slipki eksponujące narządy płciowe. Slipki mają z przodu doszytą głowę jakiegoś lamparta albo innego zwierzątka lub zwyczajnie wycięty otwór na wysunięcie członka na zewnątrz. 

Niekiedy majteczki są z samych pasków, odsłaniające mosznę i penisa, jednocześnie podtrzymując każde jądro. Szeroko rozpowszechnione są stringi odsłaniające pośladki. Czasami seksowne piżamy męskie przypominają strój kąpielowy jednoczęściowy z mocno wyciętym dekoltem z przodu i z tyłu.

Rekomendowane artykuły