Dlaczego warto przekonać się do korekcyjnych szkieł fotochromowych?

Specjalny typ soczewek okularowych, nazywany szkłami korekcyjnymi fotochromowymi, został pierwotnie wynaleziony już w drugiej połowie XX wieku. Bowiem to wtedy wynaleziono szkło fotochromowe, a kilka lat później ta technologia została wykorzystana do zaprojektowania pierwszych soczewek fotochromowych. Jednak dopiero lata później szkła korekcyjne fotochromowe zaczęły zyskiwać na popularności.

Dlaczego warto się zainteresować takimi szkłami w nowej odsłonie?

Przede wszystkim chodzi o to, co ulepszona i najnowocześniejsza technologia tych soczewek umożliwia. Z wszystkich tych walorów najważniejsze jest to, że szkła korekcyjne fotochromowe jak na przykład te dostępne na hoyavision.com/pl/ nie tylko pomagają lepiej widzieć, ale też chronią oczy.

Wynika to z faktu, iż dostosowują się i ciemnieją pod wpływem promieni UV. Jak wszyscy, dobrze wiemy – te szkodliwe promienie UV mogą ostatecznie uszkodzić wrażliwą plamkę oka. Plamka kontroluje widzenie centralne, ale z czasem mogą na nią wpływać takie rzeczy jak:

  • wiek
  • palenie
  • nadmierne wystawianie się na światło UV


Jednym ze sposobów ochrony komórek w plamce żółtej jest niezmiennie noszenie ochrony przeciwsłonecznej, gdy jesteś na zewnątrz, a właśnie szkła korekcyjne fotochromowe to zapewniają. Podjęcie środków zapobiegawczych jest kluczem do ochrony uszkodzonego widzenia centralnego. Nie czekaj zatem – zdobądź soczewki ochronne tego rodzaju i zacznij dbać o swój wzrok lepiej, już dziś.


To nie koniec zalet! Najnowsza generacja fotochromowych szkieł ma możliwość szybszej zmiany koloru niż kiedykolwiek wcześniej. W przeszłości była to jedna z największych skarg konsumentów na takie szkła korekcyjne fotochromowe, jednak wraz z postępem technologicznym producenci nieustannie są w stanie zmniejszyć ten okres konwersji w znaczący i zauważalny dla użytkownika sposób.


Wszechstronność i jakość szkieł fotochromowych

Jedną z największych zalet, jaką od zawsze zapewniały szkła korekcyjne fotochromowe jest to, że pozwalają one na większą uniwersalność jednej pary okularów. Zamiast stale szarżować między okularami przeciwsłonecznymi i okularami korekcyjnymi, możesz korzystać z tej samej pary niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy na zewnątrz. Wiele osób uważa, że warto w nie zainwestować już dla samej tej wygody.


Te same szkła sprzyjają też zapobieganiu męczenia się oczu. Czy kiedykolwiek udałeś się na plażę w gorący letni dzień i zdałeś sobie sprawę, że zapomniałeś okularów przeciwsłonecznych? Dzięki tym szkłom też już nie będziesz mieć tego problemu!

Rekomendowane artykuły