Gdzie szukać pracy jako księgowa w Szczecinie?

Ukończenie studiów z zakresu finansów i rachunkowości czy kursów księgowych daje przepustkę do rozpoczęcia kariery w księgowości. Znalezienie pierwszej pracy może być jednak trudne, szczególnie, że firmy często poszukują osoby z doświadczeniem. Gdzie powinna szukać pracy księgowa w Szczecinie i czego może oczekiwać od pracodawców?

W biurze rachunkowym

Pierwsze kroki młodych księgowych stawiane są zazwyczaj w biurach rachunkowym. Są to miejsca, które wyspecjalizowały się w prowadzeniu księgowości pełnej, uproszczonej, kadr i płac. Księgowa w Szczecinie zdobędzie tam dużą wiedzę, której nie sposób nabyć nigdzie indziej. W Szczecinie działa bardzo wiele biur rachunkowym, stąd też znalezienie zatrudnienia zwykle nie stanowi większego problemu. Należy jednak mieć na uwadze, że biura rachunkowe często poszukują stażystów lub praktykantów. Niestety oznacza to, że pierwsze miesiące będą wypełnione żmudną i pozornie bardzo prostą pracą. Nie powierza się bowiem samodzielnego prowadzenia ksiąg klientów osobom bez większego doświadczenia. Niemniej jednak staż w biurze rachunkowym daje duże możliwości. Można przede wszystkim poznać specyfikę pracy księgowego i naprawdę wiele się nauczyć.

Praca w firmie

W Szczecinie działa również wiele firm, które we własnym zakresie prowadzą księgowość. Często poszukują one młodych księgowych z małym doświadczeniem lub w ogóle bez doświadczenia. Praca w firmie wydaje się być ciekawsza, niż w biurze rachunkowym, jednak nie zawsze stwarza tak duże możliwości nauki. Każdy podmiot ma bowiem własną specyfikę prowadzenia księgowości. Zatrudniając się w danej firmie poznajemy tylko i wyłącznie jej księgowość. 

Gdzie szukać pracy?

Księgowa w Szczecinie może szukać pracy w urzędzie pracy, gdzie firmy często ogłaszają się, gdy poszukują pracowników. Niemniej jednak dobrze jest szukać zatrudnienia także na własną rękę. Wiele ogłoszeń rekrutacyjnych znajduje się na popularnych portalach ogłoszeniowych. Wystarczy tylko odwiedzać je regularnie i sprawdzać, czy nie pojawiła się jakaś nowa oferta pracy. Można również osobiście udać się do firm lub biur rachunkowych ze swoim życiorysem. Znalezienie pierwszej pracy nie musi być trudne, ponieważ obecnie na szczecińskim rynku pracy odnotowuje się duże zapotrzebowanie na księgowych. Warto jednak mieć na uwadze, że pierwsza praca w księgowości to zazwyczaj staż lub zatrudnienie na okres próbny na niższym stanowisku. Z czasem jednak każdy księgowy dostaje możliwość wykazania się, a tym samym awansu zawodowego. 

A może szukasz usług księgowej w Szczecinie? Zajrzyj na stronę: https://www.biuro-podatki.pl/pl/

Rekomendowane artykuły