Główne zalety lakierów hybrydowych

Główne zalety lakierów hybrydowych

Piękne paznokcie to prawdziwa reklama każdej dbającej o swój wygląd kobiety. Jeżeli nie masz zbyt wiele czasu na codzienną pielęgnację paznokci lub charakter wykonywanej przez Ciebie pracy przyczynia się do ich szybkiego niszczenia, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się lakiery hybrydowe. Tego typu lakiery tworzą na powierzchni paznokcia grubą, jednolitą warstwę ochronną i mogą być ciekawą alternatywą dla znacznie bardziej skomplikowanych w wykonaniu paznokci akrylowych lub żelowych.

Lakier hybrydowy – co to takiego?

W odróżnieniu od popularnych paznokci akrylowych i żelowych lakiery hybrydowe nie służą wydłużaniu paznokci, a jedynie ich ochronie oraz nadaniu paznokciom niezwykle atrakcyjnego wyglądu. Dzięki nałożeniu na powierzchnię paznokcia warstwy lakieru hybrydowego i jego odpowiedniego osuszenia – utwardzenia, paznokieć zyskuje jednorodną, niezwykle gładką powierzchnię, co nadaje mu wyjątkowo atrakcyjny wygląd. Z uwagi na fakt, że lakier tego typu tworzy na powierzchni paznokcia grubszą warstwę niż lakier tradycyjny, automatycznie zapewnia on również lepszą ochronę paznokciom od zwykłych lakierów. Paznokcie zabezpieczone lakierami hybrydowymi są zatem nie tylko wyjątkowo atrakcyjne pod względem wizualnym, ale i lepiej chronione przed urazami mechanicznymi – taki paznokieć trudniej złamać lub uszkodzić w inny sposób.

Nowoczesne lakiery hybrydowe wykorzystuje się jako trwalszą alternatywę dla klasycznych lakierów do paznokci (trwałość takiego manicure wynosi około 2-3 tygodni) lub jako zastępstwo dla bardziej inwazyjnych tipsów wykończonych lakierami akrylowymi, ewentualnie żelowymi. Podobnie jak w przypadku paznokci żelowych, do utrwalania lakieru hybrydowego również wykorzystuje się lampy UV.

Jakie korzyści niesie za sobą manicure hybrydowy?

lakieStosując nowoczesne lakiery utwardzane promieniowaniem UV, wzmacniamy strukturę paznokcia i zwiększamy jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. W odróżnieniu od paznokci akrylowych lub żelowych stosowanie lakieru hybrydowego nie wymusza na nas konieczności mocowania tipsów, a tym samym nie musimy spiłowywać paznokci. Dzięki stosowaniu takich lakierów zapuszczenie naturalnych, długich paznokci staje się znacznie łatwiejsze. Tego typu lakiery charakteryzują się dużą trwałością, są odporne na pękanie, rzadko odpryskują i co najważniejsze, taki manicure można bez problemu wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w kosztujący kilkadziesiąt złotych zestaw do manicure hybrydowego i w wysokiej jakości lakiery hybrydowe w pożądanych przez siebie kolorach.

Rekomendowane artykuły