Impreza hawajska w domu i na dworze

Impreza hawajska w domu i na dworze

Przyjęcie urodzinowe w stylu imprezy hawajskiej? Czemu nie? Zabawa utrzymana w tym klimacie od lat cieszy się sporą popularnością. I nie ma się co dziwić. Urokliwa sceneria, muzyka, strój i taniec typowy dla gorących Hawajów, niejednego wprowadzi w dobry nastrój.

Impreza tematyczna – co to w ogóle jest?

Przyjęcie z motywem przewodnim polega na takim zorganizowaniu imprezy, aby nawiązywała do zadanego tematu. W przypadku imprezy hawajskiej, konieczne jest podporządkowanie wszystkich elementów, począwszy od dekoracji, po stroje czy menu. I choć wszystkie czynności przygotowawcze są dość pracochłonne, w istocie jednak rekompensują niezapomnianymi wspomnieniami.

Dwa warianty

Impreza hawajska może być zorganizowana w dwojaki sposób. W przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych, przyjęcie można przeprowadzić na dworze, na świeżym powietrzu. Idealną opcją byłaby zabawa w basenie, ale wiadomo, że nie każdego stać na takie luksusy we własnym domu. Alternatywą zatem może być dziecięcy, dmuchany basen, który choć w delikatnym stopniu nawiąże do klimatu gorących Hawajów. Do tego grill, trochę piasku i zabawa gotowa.

O ile zorganizowanie przyjęcia podczas ładnej aury nie stanowi większego problemu, tak w przypadku niepogody może okazać się nie lada trudnością. Jednak z odrobiną kreatywności, wtedy także może się udać. Tym bardziej, że impreza hawajska w środku zimy, niejednego napełni potężną dawką energii i optymizmu. W tym przypadku z pomocą przychodzi Internet i nieograniczone możliwości zakupu różnorodnych dekoracji, począwszy od spódniczek ze sztucznej trawy, rajskich ptaków, biustonoszy w kształcie muszli, hawajskich parasoli czy naczyń bambusowych. Do tego oczywiście kwiatowe girlandy dla wszystkich gości, bo impreza hawajska bez naszyjników z kwiatów nie ma racji bytu.

Udane menu – must have każdej imprezy

Tematyczne dekoracje to jeden z elementów, o którym nie możemy zapomnieć organizując przyjęcie urodzinowe w tym klimacie. Jednak – nie jedyny. W dalszej kolejności na uwagę zasługuje dobór odpowiedniego menu, nawiązującego do hawajskich przysmaków. Pizza z ananasem, szaszłyki owocowe lub sałatka, do tego potrawy ze świeżej ryby, kulki kokosowe i desery lodowe. W roli uzupełnienia – tropikalne drinki udekorowane parasolką i słomką ( o ile przyjęcie jest organizowane dla dorosłych).

Tak zorganizowana impreza hawajska całkowicie odmieni pogląd urodzinowego przyjęcia. Nawet podczas mroźnej, zimowej aury stworzenie tropikalnej atmosfery będzie prostsze niż kiedykolwiek. Wszystko za sprawą odpowiednio dobranych dodatków i odrobiny fantazji. Aloha!

Rekomendowane artykuły