Jak dbać o skórę zimą?

Zimą na skórę oddziałuje wiele niekorzystnych czynników – chłodna aura na dworze, klimatyzowane pomieszczenia i wysoka różnica temperatur sprawiają, że cera zaczyna wariować. Pojawiają się suche skórki, skóra staje się ściągnięta i szybko zaczyna się świecić, chociaż jest odwoniona. W tym czasie sięgnij po kosmetyki, dzięki którym cera wróci do swojego zdrowego stanu. Dowiedz się jak odżywić skórę zimą, by wyglądała pięknie i zdrowo.

Jak chronić skórę przed różnicą temperatur?

Niska temperatura za oknem to jeden z czynników, wpływających na stan skóry. Jednak niejedyny, gdyż przebywanie w ogrzewanym pomieszczeniu również ma bardzo duże znaczenie w kontekście jej kondycji. Oznakami zimowej skóry są najczęściej podrażnienia, zaczerwienienia czy spadek poziomu nawilżenia. Jeśli zauważysz któryś z objawów, natychmiast sięgnij po kosmetyki na zimę, które w swoim składzie mają kwas hialuronowy. Dzięki nim zapewnisz dogłębne nawilżenie swojej skóry.

Kosmetyki na zimę – jaki krem wybrać?

Niezależnie od tego, czy masz tłustą, suchą czy mieszaną skórę, wybierając krem na dzień postaw na ten mocno natłuszczający. Kosmetyki do pielęgnacji skóry zimą powinny zawierać w swoim składzie parafinę, wazelinę, oliwę lub wosk pszczeli. Te naturalne składniki mają właściwości nawilżające, dodatkowo chronią warstwę rogową i płaszcz hydrolipidowy skóry. To właśnie te miejsca są najbardziej narażone na odwodnienie zimą.

Kosmetyki na zimę – nie zapominaj o filtrze UV

Nie zapominaj również o ochronie przed promieniowaniem UV. Możesz z niej zrezygnować tylko wtedy, gdy większość czasu spędzasz w samochodzie i prawie nie przebywasz na świeżym powietrzu. W mieście najlepiej spiszą się kremy nawilżające o współczynniku SPF od 5 do 15. Wyjeżdżając w góry, gdzie śnieg mocno odbija słońce ochrona, ta powinna być trzy razy mocniejsza. Dobrym rozwiązaniem będzie krem SPF 30, a dla skóry o bardzo jasnym odcieniu SPF 50.

Pamiętaj o ustach

Podczas pielęgnacji skóry, nie zapomnij również o ważnym elemencie twarzy, jakim są usta. Wysuszone przez mróz, następnie zwilżane śliną doprowadzają do ich spierzchnięcia. Wydzielina z wnętrza jamy ustnej zawiera kwaśne enzymy odpowiedzialne za rozkład pożywienia i tym samym pogarsza stan przemrożonych warg. Krem nawilżający jest podstawowym kosmetykiem, który uchroni Twoje usta przed wysuszeniem oraz ranami i popękaniami.

Ochrona dłoni zimą

Podstawową ochroną dłoni są przede wszystkim rękawiczki – pamiętaj jednak, że w niektórych przypadkach pomimo ich noszenia, skóra na dłoniach jest odmrożona, pęka, a czasem nawet krwawi. Aby uniknąć dyskomfortu i ran na rękach, pamiętaj o ich codziennej pielęgnacji. Smaruj je systematycznie produktami nawilżającymi. Kanabisowy krem do rąk dzięki zawartości oleju konopnego i makowego łagodzi podrażnienie, suchość oraz objawy alergii. Lekkie kremy nawilżające zostaw na lato. Tylko wysokoskoncentrowany krem do rąk zapewni maksymalne odżywienie oraz odbudowę warstwy ochronnej skóry. Oprócz tego zastosuj również peeling gruboziarnisty na dłonie, a także kąpiel z dodatkiem oliwy. Po takim zabiegu wetrzyj w nie krem, włóż rękawiczki kosmetyczne i zostaw na noc, dzięki czemu skóra na następny dzień będzie jędrna i nawilżona.

Rekomendowane artykuły