Jak optycznie powiększyć oko odpowiednim makijażem?

Możliwości makijażu są naprawdę bardzo duże. Za jego pomocą podkreślisz i wyeksponujesz swoje mocne strony, ale z drugiej strony – zamaskujesz lub skorygujesz mankamenty urody. Dziś kilka słów na temat tego, jak wykorzystać makeup do optycznego powiększenia oka.

Makijaż powiększający oko – dla kogo?

Niestety, nie każda z nas może się cieszyć naturalnie dużymi, sarnimi oczami, które od razu przyciągają uwagę. Niewielkie oczy „nikną” w twarzy, często jeszcze dodatkowo przysłaniane opadającą powieką. Jednak nawet jeśli ten problem dotyczy również Ciebie – nic straconego, gdyż umiejętne zastosowanie kosmetyków pozwoli Ci zniwelować ten mankament. Jak się malować, aby „otworzyć” małe oko?

Makijaż powiększający oko – jak go zrobić?

Oto kilka wskazówek, jak wykorzystać makeup do optycznego powiększenia oka:

  • w uzyskaniu efektu powiększenia pomoże Ci kredka do oczu. Kreska na górnej powiece nie powinna jednak zaczynać się przy wewnętrznym kąciku, ale raczej na wysokości tęczówki, na końcu zaś unosić się odrobinę w kierunku skroni. Z kolei na dolnej powiece możesz wykorzystać kredkę w kolorze cielistym lub białym – jasna kreska wzdłuż linii wodnej dodatkowo „otworzy” oko. Pamiętaj też, aby w żadnym wypadku nie obrysowywać ciemną kredką całego oka – da to efekt wprost przeciwny do zamierzonego.
  • Oko możesz optycznie powiększyć także odpowiednio dobierając cienie do powiek. W wewnętrznym kąciku i na powiece zastosuj jasny kolor, natomiast zewnętrzną stronę podkreśl ciemniejszym tonem.
  • Nie bez znaczenia dla powiększenia oka jest też sposób stylizacji rzęs. Podnieś je do góry, podkręcając zalotką i pomaluj tuszem. Więcej mascary nałóż na środku i przy zewnętrznym kąciku – wywołasz w ten sposób wrażenie „uniesienia” powieki.
  • Nie zapominaj również o brwiach. Wielkość oka idealnie podkreśli brew, która kończy się na przedłużeniu linii łączącej skrzydełko nosa i zewnętrzny kącik oka – krótsza tylko pomniejszy oko.

Szeroki wybór produktów niezbędnych do makijażu oka (a także wiele innych kosmetyków!) znajdziesz w sklepie internetowym Eveline.pl. Sprawdź sama!

Rekomendowane artykuły