Jak ryba w wodzie

Powiedzieć, że warto pływać to nic nie powiedzieć. Wiele napisano już i powiedziano na temat wpływu tego sportu na zdrowie człowieka. Prawie każda forma aktywności fizycznej przynosi człowiekowi korzyści zdrowotne, choć jak zwykle od reguły są wyjątki. Pływanie jednak jest akurat tą dyscypliną, która niemal niezależnie od wieku, wyglądu, wagi i innych czynników jest dla organizmu człowieka, a przede wszystkim dla jego kręgosłupa zbawienna.

Jak pływać

Pływanie jest zdrowe. To fakt. Jednak, aby maksymalnie skorzystać z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą, należy jednak posiadać jedną umiejętność – umieć pływać. Bez tego można jedynie nałykać się wody lub najeść wstydu, gdy wśród wszystkich pływających osób, tylko ty jeden stoisz sam i czujesz strach przed „rzuceniem się na wodę”. Dlatego jeżeli nie posiadasz tej cennej umiejętności to warto nauczyć się pływać. I nie chodzi tutaj o sposoby z dawnych lat, gdy ktoś z rodziny wrzucał Cię na głęboką wodę i patrzył jak sobie radzisz. Obecnie można zastosować łagodniejsze metody takie jak szkoły pływania. Maja one te zalety, że wykwalifikowani nauczyciele nie tylko uczą pływać, ale uczą pływać dobrze. Chodzi o to, że można pływać dobrze technicznie i wszystkimi stylami, a można również utrzymywać się na wodzie, pływając pieskiem, żabką lub koślawym kraulem. Dlatego szkoły pływania mogą, a być może powinni odwiedzić także ci, którzy umieją (albo tak sądzą) pływać. Bez wątpienia nauka taka przyniesie dobre rezultaty.

Chcę na basen

Pływanie w Chełmcu dla kogoś kto umie pływać to niezła frajda. Poszukując jednak metod, aby pływanie był jak najzdrowsze, jak najmniej męczące i możliwie najbardziej efektywne dla człowieka poszukiwano i nadal poszukuje się nowych metod pływackich. Jedną z nich jest pływanie metodą Total Immersion porównywane czasami do uprawiania Yogi. Chodzi o to, aby pływanie było w pewnym sensie jak najmniej męczące, a równocześnie łączyło w sobie harmonię ruchu, kontrolę swojego ciała, relaks, równowagę i dbałość o detale takie jak np. ułożenie ciała. Nacisk kładzie się na efektywność czyli jak najszybsze pływanie przy minimalnym zużyciu naszej energii. Metoda Total Impression ma swoich zwolenników i przeciwników (jak wszystko na świecie). Warto jednak, podczas swoich wypraw spróbować czegoś nowego, dopytać się, doczytać i spróbować Total Immersion. Być może przypadnie do gustu i da jeszcze większą przyjemność z pływania. Bo pływanie to rozrywka i sport dla każdego. Baseny powinny być pełne osób, które troszczą się o to jak żyją i jak wyglądają.

Rekomendowane artykuły