Jak wybrać sukienkę na wesele? Krótki poradnik

Odpowiednio dobrana sukienka powinna nie tylko zachwycać wyglądam, ale też uwzględniać powszechne standardy savoir-vivre. Weselna kreacja musi być również komfortowa oraz podkreślać atuty sylwetki. Wielogodzinne uroczystości wymagają zazwyczaj swobody ruchu oraz przewiewnych, dobrze układających się strojów. Przestrzeganie kilku prostych zasad pozwoli na dokonanie przemyślanego zakupu i uniknięcie gafy.

Na co warto zwrócić uwagę?

Przed udaniem się na zakupy lepiej zapoznać się ze szczegółami uroczystości. Czy ślub odbędzie się w kościele, a może w urzędzie? Czy zabawa weselna posiada motyw przewodni? Takie detale ułatwią dokonanie trafnego wyboru. Warto również zwrócić uwagę na porę roku oraz możliwe warunki pogodowe. W sezonie letnim można pozwolić sobie na bardziej odsłonięte kreacje i ewentualnie uzupełnić je o marynarkę lub elegancki szal. Aby nieskrępowanie uczestniczyć w zabawie, lepiej zdecydować się na wygodne buty z niewielkim obcasem niż niebotycznie wysokie obuwie.

Kolor i krój adekwatne do okazji

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie unikanie nadmiaru bieli i czerni. W dalszym ciągu są to kolory niekiedy uważane za kontrowersyjne i niestosowne. Na weselu i ślubie dobrze sprawdzą się delikatne, pastelowe kolory lub pogodne, nasycone barwy. Lepiej zrezygnować z ekstrawagancji podczas doboru makijażu i biżuterii. Stylizacja nie powinna bowiem odciągać uwagi o głównych bohaterów wydarzenia. Niezawodny wybór stanowią kobiece fasony o długości do kolan. W przypadku długiej sukni warto zdecydować się na prosty krój i minimalistyczne dodatki. Jedne z najciekawszych weselnych kreacji proponuje internetowy sklep Lejdi.

Czego lepiej unikać?

Przede wszystkim lepiej postawić na wysokogatunkowy materiał. Dzięki niemu najprostsze modele będą wyglądać elegancko i spektakularnie. Sukienka musi dobrze układać się w tańcu i odpowiednio eksponować kształt ciała. Strój powinien także umożliwiać swobodny przepływ powietrza. Dobrej jakości kreacja będzie mogła zostać użyta przy wielu innych okazjach. Warto więc poświęcić chwilę na dokonanie optymalnego zakupu, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i adekwatnego do okoliczności.

Rekomendowane artykuły