Jak wybrać zegarek damski? Rodzaje zegarków dla kobiet

Zegarki damskie to niezbędne akcesoria uzupełniające kobiece stylizacje. Mogą być minimalistyczne, sportowe, ozdobne, nowoczesne. Wskazują nie tylko czas, ale też stają się gadżetem, z którym trudno się rozstać. Wiele jest damskich zegarków, spośród których można wybierać. Czym więc kierować się szukając kobiecego zegarka na rękę?

Jakie są rodzaje zegarków damskich?

Podstawowy podział bierze pod uwagę mechanizm zegarka i wyróżnia modele analogowe oraz cyfrowe. Wyróżnić można jeszcze chronografy, czyli takie zegarki, które wyglądają na analogowe, a wyposażone są w dodatkowe funkcje, np. stoper. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą też smartwatche, czyli zaawansowane technologicznie zegarki, które można połączyć ze swoim smartfonem przez Bluetooth.

Nie ma jednak co ukrywać, że podczas wyboru zegarka dużą uwagę przykłada się do jego wyglądu. Jeśli więc szukasz modnego dodatku, który będzie pasował do twojego stylu, zegarki damskie sportowe, na bransolecie, na szerokim pasku znajdziesz na Domodi.pl. Wystarczy wybrać taki model, który będzie pasował do większości twoich stylizacji.

Jaki zegarek damski na co dzień?

Prawdopodobnie nie ma takiego zegarka, który pasowałby do absolutnie każdej stylizacji. Większość kobiet ma kilka modeli, które zakłada do konkretnych ubrań. Na co dzień, do pracy, warto sięgać po klasyczne modele, które mają wyraźną tarczę i oznaczenia godzin. Można w nich ustawić alarm, mają wygodny pasek, nie są ozdobne. Najczęściej sprawdzają się skórzane paski, które są eleganckie i pasują do wielu stylizacji.

Zegarki damskie do wieczorowych strojów

Do strojów wieczorowych, a więc przeważnie sukienek, można pozwolić sobie na zegarki na bransolecie. Są to ozdobne akcesoria, które bardziej przypominają biżuterię. Ich zadaniem jest uzupełnienie eleganckiej stylizacji. Takie zegarki najczęściej wykonywane są ze szlachetnych kruszców. Niektóre z nich mogą być zdobione np. klejnotami. W tym przypadku warto zegarek dobrać do biżuterii. Najważniejsze, by takie akcesoria wzajemnie się uzupełniały.

Zegarki damskie dla sportowców

Prowadząc sportowy tryb życia, wybór zegarka jest pozornie ułatwiony. Modele sportowe powinny być lekkie, wodoodporne, trwałe i wygodne. Dobrze by było, gdyby były też odporne na różnego rodzaju wstrząsy i dopasowywały się do kształtu nadgarstka. Zegarki sportowe dla kobiet wyposażone są przeważnie w wiele dodatkowych funkcji, które przydają się podczas ćwiczeń lub uprawiania niektórych dyscyplin. Modele mogą być wyposażone w chronograf, który mierzy odcinki czasu, kompas, pomiar prędkości, a nawet termometr. Niektóre zaawansowane zegarki sportowe mają też wbudowany kalendarz, stoper, zapisują historię pomiarów. Takie modele najczęściej wykonywane są z gumy, kauczuku lub silikonu, by zwiększyć wygodę użytkowania gadżetu podczas biegania, jazdy na rowerze lub uprawiania innych sportów. Obecnie takie zegarki często wypierane są przez nowoczesne i bogato wyposażone smartwatche.

Rekomendowane artykuły