Jaką wybrać szczotkę dla swojego kota?

Koty są czyścioszkami, można to w prosty sposób zauważyć, przyglądając się im, jak codziennie dokładnie liżą swoją sierść. W pielęgnacji kociego futerka możemy się wspomóc, stosując codzienne wyczesywanie. Niezbędne do wykonania tego zadania są szczotki dla kotów. Podczas zabiegu używając odpowiedniego sprzętu, można swojemu pupilowi sprawić również dużą przyjemność poprzez masaż. 

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią szczotkę dla kota?

Zanim kupisz szczotkę, zwróć uwagę na sierść twojego kota oraz jej długość. Kotki, które posiadają długie lub półdługie włosy, potrzebują dokładnego rozczesywanie, tak aby ich sierść stała się puszysta. Najlepiej jest się zaopatrzyć w kilka akcesoriów do wyczesywania, które dodatkowo pomogą w pozbyciu się kołtunów. W przypadku futrzaka, który posiada krótką sierść, wystarczy tylko jedna, dobrej jakości szczotka. Wybierając szczotki dla kota, których szeroki wybór znajdziesz na stronie internetowej https://www.pupilek.com.pl/Szczotki-i-grzebienie-dla-kota-c132, zwróć uwagę czy posiadają metalową lub drewnianą rączkę. Taki model nie będzie powodował elektryzowania się włosa. Oprócz tego ważny jest też rozstaw i długość ząbków, a ich końce powinny być lekko zaokrąglone, tak aby nie podrażniły skóry.

Jakie mamy rodzaje szczotek?

Najlepszym i najbardziej komfortowym wyborem szczotki dla futrzaka będzie taka, która została wykonana z naturalnego włosia. Przy jej użyciu w delikatny sposób wyczeszemy kocie futerko z martwych włosków i nadamy mu puszystości. Jednak alternatywą dla naturalnego włosia są akcesoria wykonane z materiału gumowego. Oprócz tego, że pomogą wyczesać martwą sierść, to dodatkowo przy jej użyciu wykonujemy masaż. Dzięki niemu Twój kot nie będzie uciekał, tylko wyczesywanie sprawi mu dużo przyjemności. Dodatkowym gadżetem oprócz szczotki dla kota jest Pudłówka. Jest ona wykończona zakrzywionymi drucikami, które pomagają w uzyskaniu puszystej sierści. 

Jak często trzeba wyczesywać kota?

Ważne jest, aby pielęgnacja sierści kota odbywała się regularnie, ponieważ to dzięki niej widzimy efekty zarówno w domu jak też na sierści pupila. Częstotliwość czesania, zależy od rodzaju sierści kotka, a także pory roku. Na wiosnę i jesień futrzaki gubią zdecydowanie więcej sierści niż w innych okresach. Najmniejszym problemem będzie wyczesywanie kotków krótkowłosych, gdyż wystarczy czesać je raz lub dwa razy w tygodniu. Natomiast czesanie kotków ze znacznie większą ilością sierści powinno odbywać się co kilka dni, a najlepiej co drugi dzień. Warto też zaznaczyć, że koty długowłose posiadają dużą ilość obumarłych już włosów, które hamują wyrastanie nowych. Z tego też względu ich regularne wyczesywanie jest niezbędne. 

Rekomendowane artykuły