Kosmetyki anty agagin od Estee Lauder i nie tylko

Wraz z biegiem lat skóra starzeje się. Oznacza to, że traci swoją jędrność, elastyczność, zaczynają się pojawiać na niej pierwsze zmarszczki i bruzdy. Niestety efektów starzenia nie da się wyeliminować całkowicie, można natomiast dbać o skórę tak, aby możliwie, jak najdłużej ona pozostała młoda. W tym pomogą specjalne kosmetyki anty-aging. Co one zawierają i w ofercie jakich firm kosmetycznych dostępne są preparaty antystarzeniowe.

Jak chronić skórę przed starzeniem?

Starzenie się skóry to naturalny proces. Uwidacznia się on po 25 roku życia i wynika z coraz większej utraty elastyny i kolagenu z organizmu. Aby temu zapobiegać, konieczna jest systematyczna regeneracja i nawilżenie skóry oraz jej ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Starzenie się skóry przyspieszyć może wiatr, słońce, promieniowanie UVA i UVB, klimatyzacja, makijaż, zanieczyszczone powietrze itd. Działanie tych szkodliwych czynników w znacznym stopniu ograniczyć może regularne stosowanie kosmetyków anti-aging. Dedykowane są one skórze dojrzałej. Mają spłycić zmarszczki i bruzdy, wyrównać koloryt skóry, a także pobudzić tkanki do większej produkcji kolagenu i elastyny. Aby to było możliwe, preparaty pielęgnujące powinny zawierać odpowiednie składniki. 

Co powinny zawierać kosmetyki anti-ageing?

Najpopularniejsze, a przy tym najskuteczniejsze składniki kosmetyków przeciwzmarszczkowych to: koenzym Q10, retinol, kwas hialuronowy, witamina E i C, kwas ferulowy, algi, wyciąg z róży i paproci.

Takie substancje zawarte są m.in. w wysokiej jakości kosmetykach anti-aging marki Estee Lauder. Zapoznać się z nimi można na https://www.perfumeria.pl/collections/estee-lauder. Po preparaty od tej amerykańskiej marki można sięgnąć już po 30 roku życia. Pozwolą one zregenerować skórę. Kremy, sera, olejki czy balsamy sprawiają, że cera staje się nawilżona, sprężysta i pozbawiona przebarwień. Estee Lauder przygotowało również kosmetyki dla pań po 40 i 50 roku życia. Zawierają one skondensowane składniki aktywne w zwiększonych dawkach. Pomaga to zwalczać wiotczenie skóry i spłycać coraz bardziej widoczne zmarszczki.

Jakie kosmetyki anti-ageing warto mieć?

Liczba kosmetycznych preparatów antystarzeniowych na rynku jest przeogromna. W Swojej ofercie ma je nie tylko marka Estee Lauder, ale i wiele innych znamienitych firm kosmetycznych. Sprawia to, że wielu paniom trudno wybrać produkty, które są niezbędnym minimum. Do takich zalicza się natomiast: serum przeciwzmarszczkowe, krem na dzień i na noc anti-age, krem pod oczy na zmarszczki. Należy pamiętać, że kosmetyki zawsze należy stosować regularnie, a ich działanie wspierać profesjonalnymi zabiegami i zdrowym stylem życia – tylko wtedy mają szansę odpowiednio zadziałać.

Rekomendowane artykuły