Regeneracja zniszczonych stóp

Regeneracja zniszczonych stóp

Klapki, sandałki a może na boso? Latem eksponujemy nasze stopy, jednak nie jednokrotnie proszą o pomoc gdy piety są popękane a skóra zgrubiała i przebarwiona. Gdy Twoje stopy są zniszczone możesz do ich regeneracji użyć krochmalu lub siemienia lnianego.

Aby przygotować krochmal wystarczy wymieszać 2-5 łyżki mąki ziemniaczanej z 2litrami wody a następnie prze 20 minut zafundować stopom kąpiel.

Domowe spaDrugim sposobem jest użycie siemienia lnianego.Do miski z 2 litrami wody dodaj 4 łyżki siemienia lnianego. W takich miksturach mocz stopy przez około 20 minut, następnie osuszyć i posmaruj je kremem np. na bazie mleka koziego.

Z siemienia lnianego możesz też zrobić maseczkę. Wystarczy zalać siemię wrzącą wodą i poczekać aż wytworzy się śluz.. Przygotowaną papkę należy wyłożyć na gazę, a całość położyć na stopy i zawinąć folią kuchenną oraz ręcznikiem. Owinięte w ten sposób stopy należy pozostawić około 20 minut, następnie zmyć i wklepać w krem pielęgnacyjny.

Te dwa przedstawione składniki świetnie działają również na zniszczone dłonie, postępowanie jest takie same jak w przypadku stóp.

Rekomendowane artykuły