Różnorodność typów, oryginalny design i funkcjonalność podstawowymi atutami nowoczesnych wentylatorów

Wiatrak służący do odświeżania powietrza jest urządzeniem z wirnikiem napędzanym silnikiem, którego zadaniem jest przemieszczanie strumienia powietrza. W przypadku małych urządzeń używa się terminu „wentylator”, natomiast termin „dmuchawa” jest używany do określenia dużych urządzeń włączonych do obwodu. Zarówno w biurze, jak i w domu potrzebujemy świeżego powietrza. Dlatego tego typu urządzenia produkowane są jako podłogowe, kolumnowe lub sufitowe, zapewniając wentylację i świeże powietrze.

Popularne typy wentylatorów

Na rynku można znaleźć różne typy wentylatorów, a wśród nich dużą popularnością cieszą się tradycyjne wentylatory łopatkowe i wentylatory kolumnowe. 

Wentylatory łopatkowe 

Technicznie rzecz biorąc, wentylatory z łopatkami są najprostsze. Śmigło jest połączone bezpośrednio z osią silnika, który wprawia je w ruch obrotowy, generując w ten sposób ruch powietrza. Moc tych wentylatorów waha się od kilku watów (W) do ponad 200 W dla największych. Wentylatory łopatkowe często opierają się na podstawie lub stopkach, ale ten rodzaj technologii jest również stosowany w wentylatorach sufitowych lub w dużych wentylatorach podłogowych, które są często spotykane w warsztatach lub garażach.

Przykładem takiego urządzenia może być praktyczny wentylator domowy, który charakteryzuje się wyjątkowo oryginalnym designem, 3 stopniowym systemem prędkości pracy i oferowany jest w różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki tym zaletom można go wkomponować zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeń. 

Wentylatory kolumnowe

Wentylator kolumnowy charakteryzuje się odmiennym wyglądem i innym rozmieszczeniem elementów niż to ma miejsce w zwykłych wentylatorach. Są to bardzo nowoczesne urządzenia, które bardzo dobrze sprawdzają się w designerskich pomieszczeniach. Tego typu wentylatory gwarantują ciągły ruch powietrza w pomieszczeniu w trybie oscylacyjnym. Ponadto wentylatory kolumnowe są zazwyczaj wyposażone w dodatkowe funkcje, 3 stopniowy system pracy ułatwiający regulację siły wiatru, timer i funkcję zdalnego sterowania.

W asortymencie wentylatorów ważną rolę odgrywają również wentylatory stojące. Jest to ponadczasowy typ wentylatora, który zawsze należy do najbardziej popularnych. Można go łatwo umieścić w każdym zakątku domu, biura lub sklepu. Tego rodzaju wentylatory mają cichy i efektywny tryb pracy, 3 poziomowy system regulacji pracy i sterowany kąt nachylenia dmuchawy.     Ponadto wentylatory stojące są zazwyczaj wykonywane z wysokiej jakości komponentów metali, cechują cię często oryginalnym designem, co pozwala na estetyczne i funkcjonalne wkomponowanie ich do różnego rodzaju pomieszczeń, zarówno domowych, jak i biurowych.

Dodatkowe funkcje nowoczesnych wentylatorów

 Przemieszczanie powietrza jest z definicji celem wentylatora, ale rynek oferuje również alternatywne funkcje. Oprócz technologii wykorzystywanej do generowania ruchu powietrza niektóre wentylatory posiadają również dodatkowe funkcje, takie jak zamgławianie, nawilżanie czy jonizacja. Wszystkie te funkcje modyfikują powietrze w pomieszczeniu i w ten sposób zapewniają większe uczucie świeżości. W zależności od trybu pracy, powstaje zjawisko oczyszczania powietrza, ograniczając w ten sposób ryzyko wystąpienia astmy.

Rekomendowane artykuły