Rzęsy mink, a silk? Co o nich wiemy?

Rzęsy mink, a silk? Co o nich wiemy?

Wybór sztucznych rzęs na współczesnym rynku jest nieograniczony. Firmy prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych zestawów, aby w ten sposób zjednać szersze grono stylistek. Jednym z produktów są rzęsy mink oraz silk. Co one oznaczają? Czym się różnią?

Rzęsy silk

Dedykowane paniom, które w codziennym makijażu stawiają na wyrazisty wygląd. Wykonane z tworzywa sztucznego, są idealnie wyprofilowane, lśniące i elastyczne. Co więcej, każda rzęsa jest taka sama. Polecane przede wszystkim do technik objętościowych.

Rzęsy mink

rzęsy minkNieco więcej uwagi warto poświęcić rzęsom mink, albowiem są znacznie lepsze od syntetycznych, gdyż nie tylko prezentują się naturalnie, ale również są lżejsze i bardziej puszyste. Z uwagi na fakt, że do ich produkcji wykorzystywane są naturalne włoski, o wiele lepiej współpracują z naszymi rzęsami. W przeciwieństwie do idealnie równych rzęs silk, te są różnej długości i grubości, dlatego w tak fenomenalny sposób imitują wygląd naturalnego spojrzenia. Stosowane w różnych zabiegach, zarówno w tych, w których stosuje się metodę 1:1, 2:1 lub 3:1.

Czy ich stosowanie jest bezpieczne?

Wiele osób obawia się, czy rzęsy mink są bezpieczne i ich zastosowanie nie przyniesie żadnej szkody. Jak się okazuje – nie, albowiem futro norek jest naturalnym włosiem, w dodatku całkowicie bezpiecznym, szczególnie dla klientek uczulonych na sierść. Co ważne, wyrób nie jest poddawany zabiegom chemicznym. Nie podlega sztucznemu barwieniu i wykazuje się właściwościami hipoalergicznymi. Jedynym zabiegiem, jakim poddawane są rzęsy mink to obróbka termiczna. Jest konieczna dla zachowania pełnej sterylności. W przeciwnym wypadku nie mogłyby być wykorzystywane do aplikowania na rzęsy.

Czy usługa przy ich wykorzystaniu będzie zawsze gwarantem sukcesu? Cóż, tak naprawdę wiele zależy od indywidualnych preferencji klientki. O ile jedne panie cenią naturalność, o tyle inne skłaniać się będą ku teatralnym rezultatom. Syntetyczne włoski mają to do siebie, że są bardziej podkręcone, a przez to bardziej otwierają oko. W przypadku rzęs mink mamy do czynienia z pełną naturalnością – w każdym możliwym aspekcie. Dlatego nie powinien nikogo dziwić fakt, że układają się prosto. Na szczęście i na to znajdzie się sposób! Wiele pań, chcąc nie tracić nic z naturalnego efektu, sięga po zalotkę termiczną, którą podkręcają rzęsy. Po jej uprzednim podgrzaniu, trwale i intensywnie uniosą włoski.

Na co dzień, a może od święta?

Tak naprawdę nie ma reguły, w której rzęsy mink stanowiłyby lepszą propozycję. Najczęściej jest tak, że klientki wybierając je na ważną uroczystość, są tak zachwycone rezultatami, że nie chcą się z nimi już rozstawać.

Rekomendowane artykuły