Skuteczny sposób na walkę z łysieniem u mężczyzn

SMP – czyli mikropigmentacją skóry głowy lub pigmentacją skóry głowy to skuteczny  sposób na walkę z łysieniem u mężczyzn. Mikroskopijne pigmenty osadzane są w górnych warstwach skóry głowy za pomocą specjalnego kartridża z  igłą. Każda mała kropka ma wyglądać i zastępować ogolony mieszek włosowy. Tysiące tych małych kropek, zmieszane z pozostałymi włosami daje niesamowicie realistyczną symulację gęsto ogolonej skóry głowy. Krawędź włosów, dobór pigmentów i gęstości są dostosowane do indywidualnych potrzeb, aby uzyskać niezwykle realistyczny i dyskretny efekt . Jest to mało inwazyjna, w pełni bezpieczna metoda jednocześnie dająca bardzo naturalny rezultat. Skuteczny sposób na walkę z łysieniem u mężczyzn? Właśnie  został odkryty.

Mikropigmentacja skóry głowy jest półtrwała. Pigmenty używane w niej blakną po upływie 6- 24 miesięcy .To sprawia, że zabieg ten jest niezwykle popularnym sposobem na walkę z łysieniem u mężczyzn , ponieważ klienci mają możliwość późniejszej zmiany wyglądu, niezależnie od tego, czy stają się łysi, czy siwieją, czy ich łysienie jest spowodowane czynnikami zewnętrznymi (np. chemioterapią), a po ich ustaniu włosy odrosną. Mikropigmentacja skóry głowy jest odpowiednia w następujących przypadkach:

1. Włosy przerzedzone lub ich brak

Mężczyźni z widocznymi zakolami mogą to ukryć poprzez odpowiednie zapigmentowanie odsłoniętej skóry głowy – tak aby nie było widać braków włosów. Przed zabiegiem muszą zgolić resztę, a  nagie obszary wypełniane są kropkami imitującymi mieszki włosowe. Wymaga to kontynuowania „wygolonego wyglądu”, dopóki pigmentacja skóry głowy utrzymuje się.

2. Kamuflaż blizn

Większość blizn po przeszczepach włosów można zakryć z dobrym skutkiem. Blizny muszą być wygojone i starsze niż 6 miesięcy.

3. Łysienie

Życie z nie dającym się przewidzieć i  nawracającym łysieniem może być wyzwaniem. Dzięki mikropigmentacji skóry głowy pacjenci z łysieniem mogą ukryć objawy łysienia skóry głowy, nawet jeśli dotknięte nim obszary zmieniają się z czasem.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja aby wykluczyć przeciwwskazania. Dla uzyskania optymalnych rezultatów za pierwszym razem należy spodziewać się 2-4 zabiegów wykonywanych co 30 dni. Po pierwszym zabiegu efekt może być nieco wyblakły lub lekko nierówny. Jest to całkowicie normalne. Korekta następuje podczas kolejnych wizyt. Mikropigmentacja skóry głowy będzie  stopniowo zanikać. Utrzymuje się przez około 6-24 miesiące. Dlatego to kwestia bardzo indywidualna, kiedy zalecana jest późniejsza poprawka dla utrzymania efektów, ale zwykle jest ona wymagana  po 6-12 miesiącach.

Czy to boli?

Wielu pacjentów odczuwa niewielki dyskomfort podczas zabiegu – szczególnie na wcześniejszych etapach – dyskomfort zwykle staje się bardziej akceptowalny wraz z postępem sesji. Niektóre obszary skóry głowy mają znacznie gęstsze zakończenia nerwowe niż inne, ale większość mężczyzn koncentruje się na korzyściach ciesząc się, że w końcu znalazło skuteczny sposób na łysienie, zamiast na dyskomforcie. Najważniejsze jest jednak to, że SMP boli mniej niż zwykły tatuaż i znacznie mniej niż przeszczep włosów.  

Czy warto?

Mikropigmentacja skóry głowy to skuteczny sposób na walkę z łysieniem u mężczyzn .To  bezpieczny i dający bardzo naturalne efekty zabieg. Warto sprawdzić go na własnej skórze.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu SMP zajrzyj na stronę klinikasmp.pl

Rekomendowane artykuły