Sprawdź jak skutecznie pozbyć się widocznych naczynek!

Zabieg zamykania naczynek staje się coraz bardziej popularny. Wiele salonów kosmetycznych oferuje tę usługę. Można się z nią spotkać w większych miastach takich jak Wrocław. 

Masz już dosyć widocznych naczynek na twarzy?

Niestety z tym problemem zmaga się dużo kobiet. Pękające naczynka oczywiście można zakryć korektorem lub podkładem, lecz mimo wszystko chcemy aby nasza skóra była gładka. Nie ma odpowiedniego „lekarstwa” na tą zmorę u kobiet, lecz istnieje rozwiązanie. Salony kosmetyczne proponują tego typu zabiegi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami we Wrocławiu, jak w innych miejscowościach w Polsce. Jest to w pełni bezpieczny i bezbolesny zabieg.

Czym właściwie są popękane naczynka?

Potocznie nazywamy je pajączkami. Są widoczne na naszej skórze przez to, że wypełnione są krwią. Mogą przybierać różne kształty i wielkości.

Jak pozbyć się naczynek?

Najlepszym rozwiązaniem będzie poddanie się laserowemu zamykaniu naczynek. Polega on naświetleniu problematycznego miejsca, dzięki któremu krew w naczynku jest gwałtowanie podgrzewana, a na wskutek tego obkurcza się i zamyka. Zabieg ten należy powtórzyć około 3 razy w odstępie kilku miesięcy, aby trwale pozbyć się problemu. Można go wykonywać o każdej porze roku.

Na czym polega zabieg?

Lekarz przed dokonaniem zabiegu dokładnie sprawdza przebarwienia na skórze. Poddaje ocenie ich średnice, kolor oraz ilość. Zebrane dane wprowadzane zostają do komputera, aby odpowiednio dobrać długość promienia laserowego, wysokość energii, rodzaj filtra, ilość oraz czas trwania impulsów. Osoba wykonująca zabieg powinna sprawdzić na Twojej skórze, czy dobrany laser, będzie odpowiedni. Zabieg trwa około 20 minut oraz dzieli się na kilka etapów.

Na początku należy dokładnie oczyścić skórę w którym będzie on wykonywany. Następnie pacjentowi zakłada się okularki ochronne, które chronią przed promieniowaniem lasera. Na tak przygotowaną skórę, do zabiegu lekarz przykłada głowicę a następnie wykonuje pozbycie się naczynek.

Postępowanie po zabiegu 

Z racji tego, że jest on w pełni bezpieczny, oraz wykonywany przez specjalistów, rzadko występują powikłania. Należy jednak unikać opalania się przez najbliższy miesiąc. Przez parę dni po zabiegu zaleca się, aby nie nakładać makijażu na miejsce poddane naświetlaniu laserowemu. Nie należy również wykonywać ciężkich ćwiczeń fizycznych, masaży oraz brać gorących kąpieli. 

Jeśli jednak zdarzą się powikłania, należy jak najszybciej skontaktować się z osobą wykonującą zabieg.  Niekiedy zdarza się pojawienie na skórze strupów i pęcherzy. W obrębie zamkniętego wcześniej naczynka może pojawić się infekcja , jak również zmiany wywołane wirusem opryszczki. 

Czy jest możliwość wykonania zabiegu na inne partie ciała?

Oczywiście, że tak! Jeśli masz problem, z pojawiającymi się naczynkami np. na nogach śmiało skonsultuj to z lekarzem medycyny estetycznej. Zachęcamy do kontaktu z salonami umiejscowionymi w całej Polsce. Istnieje możliwość zapoznania się z ofertą salonu we Wrocławiu, jak również z innymi salonami, które świadczą te usługi. 

Rekomendowane artykuły