Figi, tanga czy hipstery – które majtki najlepsze?

Nie istnieje jeden, wybrany typ bielizny, który będzie dobrze wyglądał na każdej figurze. Pośladki mają różne kształty i często wymagają podkreślenia lub zatuszowania niektórych cech. Jak znaleźć idealnie dopasowaną bieliznę?

Kryterium: komfort

Dla większości kobiet jest to podstawowe kryterium doboru dowolnego typu bielizny – zarówno modeli casualowych, jak i sztuk na tzw. specjalną okazję. Nie będziemy zważać na estetykę, gdy nowe, fikuśne figi okażą się zbyt ciasne. Problematycznym modelem bywają często stringi. Wąski pasek materiału może dość boleśnie wpijać się w ciało. Panie o obfitych biodrach będą z kolei narzekać na zbyt krótkie, boczne paski majtek.

  • Komfort łączy się też bezpośrednio z poczuciem estetyki. Nie chcemy, żeby bielizna przebijała przez elegancką, ale wąską sukienkę. Gdy zakładamy biodrówki, dobieramy bieliznę, która nie wysunie się zza pasa, gdy się pochylimy lub usiądziemy na krześle. Komfortowe majtki damskie powinny być też zawsze lekkie i wykonane z miękkiej, przewiewnej tkaniny.

Kryterium: dopasowanie do figury

Kolejne, nieco mniej oczywiste kryterium. Nie każda kobieta potrafi określić kształt swoich pośladków i prawidłowo dobrać model bielizny. W przypadku staników pomocą może służyć wykwalifikowana brafitterka. Z doborem idealnych majtek musimy sobie jednak poradzić sami…

  • Najwięszą swobodę doboru majtek mają panie o pośladkach okrągłych, w kształcie gruszki. Tu sprawdzi się większość modeli fig i stringów.
  • Stringi i tanga to modele idealne dla pań o okrągłej pupie w stylu „brazylijskim” i o kobiecych biodrach.
  • Biodra szerokie, ze skłonnością do powstawania tzw. boczków możemy korygować dobierając odpowiednio wykrojone hipstery lub damskie szorty.
  • Pupa płaska i wąskie, „chłopięce” biodra to wyzwanie dla bielizny typu push-up, lekko podnoszącej i modelującej pośladki. W tym wypadku sprawdzą się też klasyczne hipstery.

Kryterium: estetyka i zmysłowy wygląd

Ostatnie kryterium wiąże się już z indywidualnie postrzeganą estetyką bielizny. Dla niektórych pań o zmysłowym wyglądzie majtek przesądza materiał wykonania np. czarna koronka, siateczka etc., dla innych liczy się nietypowy krój (np. paski, kokardki i fantazyjne wiązania w modelach tonga). Zmysłowy wygląd to także efekt przemyślanego doboru modelu bielizny. Pośladki mogą równie dobrze wyglądać w typowo sportowych hipsterach (wyeksponowana pupa, delikatnie podkreślona linia talii), jak i w wymyślnych, letnich stringach. Co ciekawe, zdaniem mężczyzn to nie stringi a delikatnie wykrojone, koronkowe majtki są uważane za wyjątkowo powabne…

Rekomendowane artykuły