Jak dobrać komplet biżuterii do sukienki?

Jak dobrać komplet biżuterii do sukienki?

Przygotowując się do wielkiego wyjścia zadbać powinniśmy nie tylko o strój, fryzurę czy makijaż, ale także o odpowiednią biżuterię. Chodzi tu przede wszystkim o umiejętność dobierania pasujących fasonów i rodzajów biżuterii do danej kreacji i fryzury – wiele bowiem zależy od kroju, faktury, koloru sukienki, czy rodzaju dekoltu. W tym tekście pokażemy jak wykorzystać komplet biżuterii srebrnej i do czego pasować będą poszczególne elementy.

Czy mniej znaczy więcej?

Niestety tak – piszemy niestety, bowiem każda posiadaczka pięknego kompletu biżuterii srebrnej chciałaby móc się nim pochwalić w całej okazałości, ale zakładanie jednocześnie naszyjnika/wisiorka, kolczyków bransoletki i pierścionka, to nie najlepszy pomysł. Zawsze decydujmy się na dwa elementy. Będą one zmienne i zależne od sukienki, ale niech te dwa elementy biżuterii będą naszym maksimum. Dobrze, ale co wybrać z kompletu biżuterii srebrnej do danej kreacji? Przede wszystkim zapamiętajmy, że im bardziej zdobna sukienka, na przykład poprzez wykorzystanie cekinów, koronki, sztucznych kamieni, tym bardziej delikatna powinna być biżuteria. Nie powinniśmy także zbyt obciążać jednego obszaru, to znaczy – zakładając duży, bogato zdobiony naszyjnik, zrezygnujmy z równie efektownych kolczyków i vice versa. Jeśli sięgamy po bransoletkę, to nie zakładamy już pierścionków

Spójrz na swój dekolt

Choć kobietom w dekolt nie powinno się zaglądać, to one same muszą to przed wyjściem zrobić. Co wybrać z naszego kompletu biżuterii srebrnej do różnych rodzajów dekoltów? . Jeśli dekolt jest zabudowany, ale gładki, to znaczy bez żadnych ozdób, wybrać możemy coś efektywnownego. Jeśli natomiast na dekolcie znajdują się bogate obszycia czy koronki – zrezygnujmy z wiszącego elementu i postawmy na kolczyki. Podobnie sprawa ma się z wszelkimi drapowanymi dekoltami. Dekolty będące połączeniem odsłoniętej szyi i ramion pasują do delikatnych, krótkich wisiorków oraz do kolii i bardzo modnych teraz chokerów. Głębokie dekolty, zwłaszcza te w kształcie litery “V” dobrze wyglądają z nieco dłuższymi wisiorkami, pamiętajmy jednak, że biżuteria nie może być dłuższa niż sam dekolt.

 

Postaw na kolczyk

 

W naszym komplecie biżuterii srebrnej zapewne znajdują się także kolczyki. Te duże i bogato zdobione to dobry wybór, gdy rezygnujemy z ozdoby na szyję. Te delikatne i niewielkie można łączyć z równie dyskretnym wisiorkiem. Kolczyki dobrze wyglądają w komplecie z bransoletką (jak, jak wisiorek z pierścionkiem). Aby je odpowiednio wyeksponować, pamiętajmy, aby spiąć włosy. Eleganckie upięcie pozwoli pochwalić się nie tylko biżuterią, ale także smukłą szyją i samym dekoltem. Rozpuszczone, długie włosy zakrywają całą naszą twarz i szybko się plączą, zwłaszcza wtedy, gdy zamierzamy tańczyć.

 

Rekomendowane artykuły