Liposukcja jako jeden z popularnych zabiegów medycyny estetycznej

Gabinety medycyny estetycznej oferują swoim klientom niezliczone ilości usług, dzięki którym poprawią oni własną samoocenę, wyzbędą się kompleksów czy będą mogli pokonać swoje słabości. Jednym z nich jest liposukcja, polegająca na odsysaniu tłuszczu. Wśród osób najchętniej poddającym się lipo można wymienić pacjentów między 19 a 34 rokiem życia.

Inwazyjny, choć skuteczny sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki

Liposukcja jest zabiegiem, dzięki któremu możliwe jest pozbycie się tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Najczęściej jest to brzuch, uda i pośladki, rzadziej szyja, plecy czy ramiona. Co ciekawe, jej celem jest nie tylko wyszczuplenie określonych miejsc, ale również wypełnienie i wymodelowanie innych. I choć jest czynnością, która umożliwia cieszyć się wręcz natychmiastowymi rezultatami, niemniej jednak medycyna estetyczna w jej przypadku nie pozostawia złudzeń – zabieg niesie za sobą duże ryzyko. Źle przeprowadzona może nawet zagrażać życiu! Nie przeczy to jednak jej rosnącej popularności. Utrzymuje się bowiem na liście najchętniej wykonywanych zabiegów, stosowanych nie tylko przez kobiety, ale również mężczyzn!

Jak należy się przygotować?

Z uwagi na fakt, że liposukcja jest działaniem inwazyjnym, niosącym za sobą spore ryzyko, przed poddaniem się operacji konieczne jest wykonanie szeregu badań, które pozwolą zmniejszyć istniejące zagrożenie. Oprócz standardowych badań, typu morfologia, mocz, grupa krwi i glukoza, konieczne jest przeprowadzenie odczynu Biernackiego (OB), wskaźnika krzepliwości krwi oraz poziomu kreatyniny i elektrolitów. Niezbędne jest także szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

Medycyna estetyczna w służbie szeroko rozumianej atrakcyjności

Po wykonaniu potrzebnych badań, zabieg rozpoczyna się od narysowania mapy miejsc, które będą poddane odsysaniu. W przypadku zastosowania fal elektromagnetycznych, pacjent będzie naświetlony w tych miejscach ultradźwiękami, aby rozbić komórki tłuszczowe – aby łatwiejsze było ich usunięcie. Następnie, w miejscu, w którym zlokalizowany jest tłuszcz, wykonuje się niewielkie nacięcie, aby potem wprowadzić przez nie specjalną igło-rurkę podłączoną do aparatu odsysającego komórki tłuszczowe. Całość przeprowadza się pod narkozą lub w znieczuleniu miejscowym.

Liposukcja i jej rodzaje

Medycyna estetyczna oferuje kilka metod, których celem jest pozbycie się niechcianych kilogramów. Oprócz liposukcji popularna jest lipoliza iniekcyjna, która polega na podaniu specjalnego preparatu zawierającego deoksycholan sodu, mającego za zadanie zniszczenie błony komórki tłuszczowej. Jednak, aby zauważalne były efekty tego zabiegu, konieczne jest przeprowadzenie kilku serii, w odstępach kilku tygodni. W klinikach medycyny estetycznej wykonywane są także zabiegi wykorzystujące fale ultradźwiękowe, które uszkadzając błony komórek tłuszczowej, powodują ich uwolnienie, następnie przekształcenie i wydalenie.

Rekomendowane artykuły