Odsysanie tłuszczu to zabieg tylko dla otyłych? Zobacz, czy możesz poddać się liposukcji!

Badania pokazują, że z otyłością i nadwagą w Polsce zmaga się nawet 64% mężczyzn i 49% kobiet. W ogromnej części odpowiedzialne za ten stan jest po prostu nasze zaniedbanie, a dokładnie nieprzestrzeganie zasad zdrowego żywienia i brak aktywności fizycznej. Zdarza się jednak, że problemy ze zrzuceniem wagi wynikają z przyczyn od nas niezależnych, np. niektórych chorób czy zaburzeń hormonalnych. Wielu z nas zmaga się także z tzw. otyłością miejscową, która objawia się jako nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranym miejscu na ciele, np. na brzuchu. W obydwu tych przypadkach lekarze mogą zaproponować nam właśnie przeprowadzenie zabiegu liposukcji. I wbrew pozorom nie musi ona wcale wiązać się z uciążliwym bólem czy długim okresem rekonwalescencji.

Masz problem z redukcją tkanki tłuszczowej? Pomoże Ci liposukcja

Liposukcja jest zabiegiem bardzo pomocnym przy trudnościach ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Nie można jednak traktować jej jako alternatywnej metody odchudzania – odpowiednio zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna stanowią w każdym przypadku podstawę w walce o piękną figurę. Jeśli jednak tradycyjne metody odchudzania zawodzą, warto sięgnąć po pomoc w postaci odpowiednio dobranych zabiegów wyszczuplających. Specjaliści medycyny estetycznej polecają dziś liposukcję nie tylko osobom z widoczną otyłością czy nadwagą, lecz także z normalną i szczupłą budową ciała, które mają do czynienia z oporną na odchudzanie tkanką tłuszczową na brzuchu, biodrach, ramionach, udach, pośladkach, łydkach czy nawet kolanach. W szczególności, że dziś można ją przeprowadzić w sposób szybki, minimalnie bolesny i nieobciążający organizmu – pozwalają na to nowoczesne techniki odsysania tłuszczu (liposukcja ultradźwiękowa i liposukcja laserowa), które znacząco różnią się od klasycznej liposukcji.

Liposukcja ultradźwiękowa – czyli nowoczesne modelowanie sylwetki

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, mający ogromne doświadczenie w wykonywaniu zabiegów liposukcji, polecają swoim pacjentom przeprowadzenie liposukcji ultradźwiękowej w celu pozbycia się miejscowej otyłości i nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach na ciele. To zabieg minimalnie inwazyjny, który nie naraża pacjenta na długą i bolesną rekonwalescencję – podczas zabiegu specjalista wykonuje tylko niewielkie nacięcie na skórze w celu wprowadzenia pod nią końcówki odsysającej, co znacząco skraca czas gojenia się skóry i dochodzenia do siebie po zabiegu. Cała procedura odbywa się natomiast w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji – pacjent może wrócić do domu bezpośrednio po zakończonym zabiegu, zaś do swoich codziennych aktywności zaledwie kilkanaście godzin lub kilka dni później (w zależności od intensywności wykonywanych obowiązków).

Zabieg ultradźwiękami – efekty liposukcji

Ogromną zaletą liposukcji przeprowadzonej metodą ultradźwiękową są błyskawiczne efekty poprawy wyglądu ciała. Wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki widoczne jest bezpośrednio po wykonanym zabiegu, zaś z biegiem czasu efekty te tylko się umacniają. Na pierwsze widoczne rezultaty powinniśmy przygotować się kilka dni po zabiegu, gdy ustąpi opuchlizna stanowiąca naturalny efekt uboczny terapii, zaś pełne efekty pojawią się już po około 2-3 miesiącach. Warto też zaznaczyć, że tłuszcz odessany podczas zabiegu liposukcji ultradźwiękowej można ponownie wykorzystać przy zabiegach wypełniających, np. zmarszczki na twarzy, blizny potrądzikowe czy zbyt małe piersi.

Więcej informacji na temat liposukcji ultradźwiękowej znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/vaser-lipo/

Rekomendowane artykuły