Nowa jakość w odsysaniu tłuszczu – liposukcja infradźwiękowa

Zgrabna sylwetka to dla wielu osób klucz do pewności siebie i samoakceptacji. Chyba nikt z nas nie narzekałby, gdyby kilka kilogramów nagle zniknęło z wagi. Niestety, nie wszystkim pomagają ćwiczenia na siłowni i dieta. Są takie przypadki, gdy pomoc można znaleźć jedynie w klinice medycyny estetycznej.

Specjaliści z Bieńkowscy Clinic pomogli już wielu osobom, które cierpiały z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej i braku proporcji w swojej sylwetce. Zapytaliśmy o najnowocześniejszy zabieg odsysania tłuszczu. Przedstawiamy liposukcję infradźwiękową – N.I.L.

Liposukcja – inna niż myślisz

Zabieg odsysania tłuszczu jeszcze do niedawna nie miał najlepszej opinii. Uważany był za rozwiązanie dla osób leniwych, które nie chcą ćwiczyć. Obecnie jest coraz popularniejszą metodą walki z tkanką tłuszczową, która jest zlokalizowana tylko w jednym obszarze – np. na brzuchu czy udach. To otyłość miejscowa, z którą można poradzić sobie jedynie operacyjnie. Liposukcja jest także idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy zmagają się z ginekomastią lub lipomastią (przerostem sutka). Współczesne odsysanie tłuszczu poszło o krok dalej. Lekarze bardzo często łączą zabieg liposukcji z przeszczepem komórek tłuszczowych. Tym samym Pacjent zyskuje wymodelowaną sylwetkę – tam, gdzie tłuszczu było za dużo, już go nie ma, a miejsca, które potrzebowały zwiększenia objętości (np. piersi lub pośladki), zrobiono powiększanie tkanką tłuszczową pochodzącą od tej samej osoby. W ten sposób terapia jest bezpieczna i małoinwazyjna, ponieważ nie ma możliwości, aby wystąpiły reakcje alergiczne.

Na czym polega liposukcja infradźwiękowa?

N.I.L. to zaawansowana technologia, która w polskich gabinetach medycyny estetycznej wciąż jest nowością. Jej działanie opiera się na wibracjach, które w bardzo delikatny sposób rozbijają tkankę tłuszczową. Następnie poprzez kaniulę zostaje ona odprowadzona w postaci emulsji. Dzięki temu zabieg nie pozostawia na ciele grudek, które były częstym skutkiem ubocznym po tradycyjnych metodach odsysania tłuszczu. Pobrana emulsja może zostać wstrzyknięta w te obszary ciała, które potrzebują zwiększenia objętości. Zabieg jest bezpieczny, nie narusza sąsiadujących tkanek. Co więcej, w momencie napotkania na tkankę nietłuszczową, urządzenie przestaje działać. Liposukcja infradźwiękowa nie jest zabiegiem bolesnym, wystarczy podać znieczulenie miejscowe, aby Pacjent czuł się komfortowo. Zabieg wymaga pozostania w klinice maksymalnie dobę, a powrót do pełnej sprawności zajmuje do 8 dni.

Jakich efektów należy spodziewać się po zabiegu?

Po zabiegu Pacjenci mogą liczyć na gładką i jędrną skórę, pozbawioną nadmiaru tkanki tłuszczowej. Warto zaznaczyć, że efekt leczenia jest trwały. Miejsce, z którego została pobrana tkanka tłuszczowa, nie powróci do dawnego stanu, pod warunkiem, że Pacjenci będą pamiętać o zdrowym odżywianiu się i aktywności fizycznej.

Czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Odsysanie tłuszczu to zaawansowany zabieg, który wymaga dokładnych konsultacji. Istnieją przypadki, w których lekarz może odmówić liposukcji, a zalecić metody chirurgiczne. Dzieje się tak w przypadkach osób, które mają zbyt wiotką skórę lub jest jej za dużo – wtedy należy ją podciągnąć, a tego nie zrobi liposukcja. Należy również pamiętać o stałych przeciwwskazaniach do przeprowadzenia liposukcji infradźwiękowej:

  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • niewydolność układu krążenia/oddechowego,
  • przewlekłe choroby wątroby i nerek,
  • cukrzyca,
  • choroby serca i układu krążenia,
  • ciąża,
  • choroba nowotworowa.

Więcej informacji o zabiegu N.I.L. można znaleźć na stronie Bieńkowscy Clinic, która jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła go wykonywać: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/nutacyjna-liposukcja-infradzwiekowa-n-l/

Rekomendowane artykuły