Zasady doboru idealnego buta

Zasady doboru idealnego buta
Teraz obuwie jest nieodłącznym elementem codziennego stroju, niezależnie od tego, czy jesteśmy na urlopie, idziemy do pracy , wychodzimy na spotkanie biznesowe czy na wieczorowe przyjęcie. W połączeniu z obszerną ofertą firm sprzedających obuwie na dosłownie każdą okazje, bardzo łatwo zgubić się w tym, jaki element do czego pasuje i w jaki sposób wybrać dobre obuwie do stroju. Trendy mody odmieniają się niezwykle szybko, więc w jaki sposób bez pomocy stylistki nie zbłaźnić się w towarzystwie?

Okazja

Zasady doboru idealnego butaOkazja na którą zakładamy nasz strój jest najważniejsza, to ona między bogiem a prawdą dyktuje nam styl i poziom odświętności stroju. Buty podlegają tym samym zasadom, co pozostały elementy stroju – nie założymy przecież sandałów na pogrzeb , albo lakierków do szortów. Stosujmy się więc wymienionych w tym miejscu reguł:- zakładajmy obuwia sportowego przy okazjach uznawanych za oficjalne,- zakładajmy jedynie obuwie „luźne” do krótkich spodni,- do strojów eleganckich będą pasowały tylko buty eleganckie – ubiór na „luźnego żaka” w garniturze i tenisówkach jest odrażający.

A w jakich sklepach obuwie kupować?

Jeżeli mamy już określoną okazję i fason stroju, jaki chcemy założyć, istotnym elementem będzie wybór sklepu. Marki obuwia różnią się między sobą szczegółami wykonania butów, a co jest oczywiste – także ceną. Są na rynku jednak marki oferujące w niskich cenach dobre jakościowo buty męskie jest tego bardzo dobrym przykładem. Produkowane przez nich buty są trwałe i eleganckie. Ostatecznie analizy specjalistów są jednoznaczne: w branży obuwniczej bardzo trudno o godny polecenia sklep.

Jaki model?

Musimy pamiętać, żeby solidnie zastanowić się przed zakupem odpowiedniego modelu butów, jakie nie będą pasowały na wszystkie okazje – np. damskie czółenka na przykład daje możliwość wymiany nienoszonego obuwia, jednakże pozostałe przedsiębiorstwa nie zawsze w taki sposób dbają o konsumenta, warto więc przemyśleć sprawę dwa razy przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Rekomendowane artykuły