Włosy zdrowe jak po nafcie kosmetycznej

Włosy zdrowe jak po nafcie kosmetycznej

Nafta kosmetyczna jest sprawdzonym sposobem na przyśpieszenie porostu włosów stosowana od dziesiątek a nawet setek lat. Jest to jeden z klasycznych sposobów na piękne i zdrowe włosy znanych i używanych już przez nasze babcie i prababcie.Działanie czystej nafty polega na poprawie ukrwienia cebulek włosowych, Oprócz poprawy ukrwienia i odżywienia włosów nafta działa ogólnie wzmacniająco.

Jest naturalnym środkiem kosmetycznym do pielęgnacji włosów zniszczonych (suche ,łamliwe),oraz jako środek leczniczy zwalczający dolegliwości skóry głowy i włosów.
Nafta zwiększa połysk i elastyczność. Nadaje włosom puszystość, zmniejszając ich łamliwość. Wspomaga nawet leczenie łupieżu, zapobiega wypadaniu, wzmacnia cebulki, regeneruje włosy farbowane i tlenione.

Nafta posiada właściwości silnie odżywcze:

  • wzmacnia cebulki włosów
  • wzmacnia strukturę włosa
  • zapobiega wypadaniu włosów
  • nadaje piękny połysk i puszystość włosom

WSPOMAGA LECZENIE:

  • łojotokowe zapalenie skóry
  • łupież
  • wypadanie włosów(łysienie)

JAK STOSOWAĆ?

Naftę należy stosować na 10 minut przed umyciem głowy. Nacieramy nią skórę głowy a następnie spłukujemy i myjemy włosy zwykle używanym szamponem.

RODZAJE NAFTY:

z witaminami A i E
Dzięki nim włosy zyskują dodatkową witalność: stają się mocne i lśniące. Obydwie witaminy są przeciwutleniaczami chronią więc skórę i włosy przed szkodliwym oddziaływaniem wolnych rodników.

z dodatkiem aloesu
Aloes zawiera substancje o właściwościach bakteriobójczych, stymulujących i kondycjonujących. Nafta z dodatkiem aloesu sprawia, że nasze włosy wyglądają jeszcze piękniej niż po samej nafcie, a skóra głowy zyskuje dodatkową ochronę.

z dodatkiem drożdży
Drożdże to cenne źródło witamin z grupy B. Stosując naftę z drożdżami znacząco poprawimy kondycję naszych włosów. Można też oczywiście kupić naftę w czystej postaci a drożdże aplikować na włosy w postaci tradycyjnej maseczki drożdżowej z olejkiem rycynowym
Olejek rycynowy-działa regeneracyjnie i kondycjonująco nie tylko na włosy i skórę głowy.Nafta z olejkiem rycynowym działa jeszcze bardziej wzmacniająco i kondycjonująco. Wygładza i sprawia, że włosy stają się miękkie, lśniące i puszyste.

z dodatkiem tataraku
Działa antyseptycznie i wzmacnia cebulki włosowe. Doskonale odżywia włosy i poprawia ukrwienie w obrębie skóry włosów.

z lecytyną
Działa podobnie, ale dzięki zawartości lecytyny ma też właściwości lekko rozjaśniające kolor.

z dodatkiem minerałów
Biopierwiastki zawarte w nafcie kosmetycznej wnikają głęboko we włosy i w skórę głowy stając się dodatkowym stymulatorem i dodatkową odżywką dla słabych włosów.

z wyciągami z roślin
Nafta kosmetyczna z dodatkami pokrzywy i czarnej rzodkwi.Obie rośliny wpływają pozytywnie na włosy i skórę głowy wzmacniając odżywcze działanie nafty.

REWELACYJNA MASKA DOMOWA Z NAFTĄ:

składniki:
– nafta kosmetyczna
-oliwa z oliwek lub olej jadalny np. słonecznikowy
-olej rycynowy
-olejek kamforowy
-olejek naturalny eteryczny
-żółtko jajka

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Wszystkie składniki trzeba wymieszać razem robiąc konsystencję majonezu. Oliwa +jajko,dodać pozostałe składniki i nałożyć na wilgotne włosy.Przykryć torebką foliową i ręcznikiem. Czas trzymania maski: od 20 min do 60 min po tym czasie spłukać i ewentualnie umyć szamponem włosy. Odczucia po zabiegu: skóra głowy może lekko piec bądź można zauważyć lekkie łuszczenie się naskórka (efekt peelingu naftą). Maska ta rewelacyjnie sprawdzą się przy ekstremalnie zniszczonych włosach lub przy łysieniu.Zalecana 2 razy w tygodniu.

Rekomendowane artykuły